17-річний киянин розробив нову технологію екологічної утилізації шин: у чому рішення
17-річний студент КПІ ім. Ігоря Сікорського Андрій Маврін розробив нову технологію екологічної утилізації шин.
Про це розповідає Рубрика, посилаючись на видання «Вечірній Київ».
У чому проблема?
У більшості країн проблема переробки шин не є вже нагальною. Оскільки, якщо в середньому в світі переробляється лише близько третини шин, то в Європі, наприклад, понад 80%. Але тема все ж лишається актуальною через коштовність та неекологічність деяких методів.
Яке рішення?
Вже кілька років Андрій Маврін не полишає думку в майбутньому запустити виробництво з екологічної утилізації гумових шин на Київщині. І перший крок — нову технологію — він уже опрацював та запатентував.
Середній термін експлуатації покришок — чотири сезони, після чого їх необхідно міняти. А старі, в ідеалі, віддавати на утилізацію. Однак, у столиці немає заводів, які б екологічно переробляли шини. Це доволі коштовний та складний процес, який й до того ж на виході не прибутковий.
Яке рішення?
Разом із викладачем Андрій почав працювати над технологією, яка полягає у деструкції шини на гумову крихту завдяки явищу резонансу.
«Простими словами, ми заморожували шини в рідкому азоті та розкладали (або можна сказати "розбивали") на крихти під час вібрування на резонансній частоті коливання. Усе. Отримана сировина може використовуватись, до речі, для виготовлення нових шин або покриття тротуарів гумовими плитами», — пояснює студент.
Цю технологію вони представили спочатку на міському етапі Київського МАН, після чого на Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН та Всеукраїнському конкурсі «Майбутнє України». А після Андрій Маврін презентував її на сімох міжнародних конкурсах у Польщі, Тунісі, Хорватії, Румунії, Швейцарії тощо. За свої здобутки Андрій став лауреатом стипендії Президента, яка щороку призначається найкращим представникам учнівської молоді України.