Про це йдеться у повідомленні ВООЗ, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Соціальна ізоляція — недостатня кількість соціальних зв'язків, самотність — і соціальний біль від відсутності зв'язку широко поширені, наголошує ВООЗ.
Всупереч думці, що через самотність в першу чергу страждають літні люди у країнах з високим рівнем доходу, соціальна ізоляція впливає на здоров'я та добробут усіх вікових груп у всьому світі.
Серед підлітків, згідно з результатами досліджень, від 5 до 15% відчувають самотність. Але у ВООЗ визнають: ці цифри, швидше за все, є заниженими.
Гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус зазначив, що нинішній високий рівень соціальної ізоляції та самотності в усьому світі має серйозні наслідки для здоров'я та добробуту.
Люди без достатньо сильних соціальних зв'язків мають більший ризик:
Співголова комісії, Вівек Мурті зазначив, що вплив соціальної ізоляції на смертність подібний до того, який спричиняє викурювання до 15 сигарет на день, і навіть більший за вплив ожиріння і недостатню фізичну активність.
Дослідження показують, що через тривогу та депресію, пов'язані з ізоляцією, ризик серцево-судинних захворювань може збільшитися на 30%.
Соціальна відірваність також може призвести до погіршення результатів навчання: молоді люди, які відчувають самотність у середній школі, частіше кидають університет.
Це також може призвести до погіршення економічних результатів: відчуття відсутності підтримки на роботі може призвести до зниження задоволеності роботою та зниження продуктивності.
Яке рішення?
ВООЗ створила міжнародну Комісію з питань самотності, до якої увійшли:
Як це працює?
Комісія протягом трьох років аналізуватиме роль, яку соціальні зв'язки відіграють у покращенні здоров'я; розгляне, як зв'язок з людьми підвищує добробут громад, сприяє економічному прогресу та інноваціям.
Зазначається, що у ВООЗ вирішили створити цю Комісію після того, як COVID-пандемія призупинила економічну та соціальну активність людей, збільшивши рівень самотності, а також на тлі нового усвідомлення важливості проблеми щодо самотності у світі.
"Самотність виходить за рамки кордонів і стає глобальною проблемою охорони здоров'я, що впливає на всі аспекти здоров'я, добробуту та розвитку. Соціальна ізоляція не знає віку чи кордонів", — сказала Мпембо.
Нова Комісія ВООЗ працюватиме над підвищенням обізнаності та налагодженням співпраці, яка сприятиме створенню рішень для країн, спільнот та окремих людей.
Також повідомлялось, що прем'єр-міністр Японії Есіхіде Суга доручив створити посаду для людини, яка очолить боротьбу із самотністю та ізоляцією в країні.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.