fbpx
Сьогодні
15:20 16 Лис 2023

ВООЗ створила комісію, яка займатиметься боротьбою з поширенням самотності у світі: у чому рішення

Фото: 1wallpaper.net

ВООЗ визнала самотність нагальною глобальною загрозою для здоров'я. Її вплив може бути таким же шкідливою для здоров'я людини, як і паління 15 сигарет за добу.

Про це йдеться у повідомленні ВООЗ, інформує Рубрика.

У чому  проблема?

Соціальна ізоляція — недостатня кількість соціальних зв'язків, самотність — і соціальний біль від відсутності зв'язку широко поширені, наголошує ВООЗ.

Всупереч думці, що через самотність в першу чергу страждають літні люди у ​​країнах з високим рівнем доходу, соціальна ізоляція впливає на здоров'я та добробут усіх вікових груп у всьому світі.

Серед підлітків, згідно з результатами досліджень, від 5 до 15% відчувають самотність. Але у ВООЗ визнають: ці цифри, швидше за все, є заниженими.

Гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус зазначив, що нинішній високий рівень соціальної ізоляції та самотності в усьому світі має серйозні наслідки для здоров'я та добробуту.

Люди без достатньо сильних соціальних зв'язків мають більший ризик:

  • інсульту,
  • тривоги,
  • деменції,
  • депресії,
  • самогубства тощо.

Співголова комісії, Вівек Мурті зазначив, що вплив соціальної ізоляції на смертність подібний до того, який спричиняє викурювання до 15 сигарет на день, і навіть більший за вплив ожиріння і недостатню фізичну активність.

Дослідження показують, що через тривогу та депресію, пов'язані з ізоляцією, ризик серцево-судинних захворювань може збільшитися на 30%.

Соціальна відірваність також може призвести до погіршення результатів навчання: молоді люди, які відчувають самотність у середній школі, частіше кидають університет.

Це також може призвести до погіршення економічних результатів: відчуття відсутності підтримки на роботі може призвести до зниження задоволеності роботою та зниження продуктивності.

Яке рішення?

ВООЗ створила міжнародну Комісію з питань самотності, до якої увійшли:

  • колишній головний військовий лікар США Вівек Мурті,
  • посланник у справах молоді Комісії Африканського союзу Чідо Мпембо,
  • 11 правозахисників та урядовці, включно з міністеркою з питань адаптації до зміни клімату Вануату Ральфа Регенвану та міністеркою  з проблем низької народжуваності в Японії Аюко Като.

Як це працює?

Комісія протягом трьох років аналізуватиме роль, яку соціальні зв'язки відіграють у покращенні здоров'я; розгляне, як зв'язок з людьми підвищує добробут громад, сприяє економічному прогресу та інноваціям.

Зазначається, що у ВООЗ вирішили створити цю Комісію після того, як COVID-пандемія призупинила економічну та соціальну активність людей, збільшивши рівень самотності, а також на тлі нового усвідомлення важливості проблеми щодо самотності у світі.

"Самотність виходить за рамки кордонів і стає глобальною проблемою охорони здоров'я, що впливає на всі аспекти здоров'я, добробуту та розвитку. Соціальна ізоляція не знає віку чи кордонів", — сказала Мпембо.

Нова Комісія ВООЗ працюватиме над підвищенням обізнаності та налагодженням співпраці, яка сприятиме створенню рішень для країн, спільнот та окремих людей.

Нагадаємо, Міжнародна організація з міграції* (МОМ) запустила онлайн- та офлайн-опитування на тему поточних тривог і переживань українців.

Також повідомлялось, що прем'єр-міністр Японії Есіхіде Суга доручив створити посаду для людини, яка очолить боротьбу із самотністю та ізоляцією в країні.

Окрім того, вчені з Університету Джеймса Кука заявили про те, що шум можна використовувати для боротьби з почуттям самотності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: