Результати переговорів Байдена і Сі Цзіньпіна: що відомо

В Сан-Франциско завершилась зустріч американського президента Джо Байдена та лідера Китаю Сі Цзіньпіна. Байден вже назвав переговори "великим прогресом". А Сі Цзіньпін зауважив, що земля достатньо велика для успіху і Китаю, і США.

Про це повідомляє  CNN, інформує Рубрика.

Президент Джо Байден у соцмережі Х заявив, що під час зустрічі було досягнуто "великого прогресу". Пізніше на пресконференції він сказав, що це були "одні з найефективніших переговорів".

Джерела CNN однак зазначили, що за результатами перемовин не було укладено спільної декларації про співпрацю чи загальної заяви.

При цьому, тон співрозмовників вони назвали "шанобливим, але прямим". Але на пресконференції Байден заявив, що все ще вважає Сі "диктатором".

"Він є диктатором у тому розумінні, що керує комуністичною країною", – пояснив президент США, додавши, що китайський уряд "повністю відрізняється" від американського.

Водночас, Сі закликав Сполучені Штати "не планувати придушення або стримування Китаю".

"Китай не планує перевершити або скинути Сполучені Штати, і Сполучені Штати не повинні планувати придушення або стримування Китаю", – сказав він.

На пресконференції за підсумками зустрічі Байден сказав, що США продовжуватимуть конкурувати з Китайською Народною Республікою, але будуть робити це "відповідально", щоб не створювати "ненавмисного конфлікту".

Говорили про Україну

Під час пресконференції Байден повідомив, що обмінявся з Сі "думками щодо регіональних і глобальних питань", у тому числі стосовно відмови Росії припинити війну проти України, а також конфлікту в секторі Гази.

Відновлення військової співпраці

Лідери домовилися "відновити військову співрацю на високому рівні між двома країнами на основі рівності та поваги". Обидві сторони також відновлять зустрічі між своїми міністерствами оборони, консультації з морської військової безпеки та розпочнуть переговори між керівниками командувань.

Крім цього, як зазначає CNN з посиланням на неназваного чиновника, Байден закликав Китай бути більш прозорим у питанні розвитку ядерної сфери, а також слідкувати за розвитком штучного інтелекту.

Питання Тайваню

Під час розмови Сі закликав припинити надавати Тайваню зброю та підтримати "возз'єднання" Китаю з островом.

"КНР серйозно сприймає позитивні заяви США (про прихильність політиці "одного Китаю" – ред.) і вважає, що американська сторона повинна вжити реальних дій, щоб виконати своє зобов'язання не підтримувати незалежність Тайваню", – сказав китайський лідер.

Він закликав Штати припинити озброювати Тайвань та підтримати мирне возз'єднання Китаю.

"Китай здійснить возз'єднання і це неможливо зупинити", – запевнив Сі.

Як відомо, Китай вважає Тайвань своєю провінцією і прагне "возз'єднати" острів із материком за будь-яку ціну, застосовуючи економічний і дипломатичний тиск. Та водночас погрожує армією, якщо влада Тайваню спробує проголосити його незалежність.

Сполучені Штати, як і майже всі країни світу, офіційно визнають належність Тайваню до КНР і дотримуються політики "одного Китаю", проте підтримують із Тайбеєм незалежну від Пекіна політичну комунікацію і розвивають торгово-економічну співпрацю та військові зв'язки.

При цьому США виступають проти зміни статус-кво в Тайванській протоці, що означає не лише застереження проти спроби Китаю встановити контроль над островом силою, а й заперечення проти одностороннього проголошення Тайванем незалежності.

Крім цього, китайський лідер висловив надію, що Байден скасує односторонні санкції, що стосуються Китаю.

Сі сказав, що Китай надає перевагу мирному возз'єднанню, і виклав умови, за яких буде застосовано силу. Байден у відповідь повторив позицію США щодо підтримки миру та стабільності в регіоні.

"Дивіться, мир – це добре, але в якийсь момент нам потрібно буде рухатися до більш загального врегулювання", – заявив у відповідь Сі.

Крім цього, на зустрічі США попросили Китай поважати виборчий процес на Тайвані напередодні голосування в січні.

Напруженість на Близькому Сході

Байден закликав Сі використовувати важелі впливу Китаю на Іран, щоб застерегти від ширшої ескалації в регіоні. Під час переговорів міністр закордонних справ Китаю Ван І сказав, що вони вже провели дискусії з іранцями на цю тему.

Пізніше помічники Байдена сказали, що їм так і не стало зрозуміло, наскільки серйозно Іран сприйняв повідомлення Китаю.

Боротьба з наркотиками

Високопоставлений американський чиновник сказав CNN, що Китай погодився переслідувати компанії, які виробляють хімічні речовини-прекурсори фентанілу, потужного наркотику, який розпалив наркокризу в Сполучених Штатах. 

Зокрема, було досягнуто домовленості щодо зменшення потоку хімічних речовин і готових пігулок з Китаю до Західної півкулі.

США уважно спостерігатимуть, чи дотримується Китай зобов'язань, взятих на саміті.

Країни також домовилися проводити зустрічі на рівні експертів, щоб обговорити ризики та безпекові питання, пов'язані зі штучним інтелектом.

Конкуренція двох країн

Лідер Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з президентом США Джо Байденом заявив, що конкуренція двох великих держав не допоможе розв'язати наявні проблеми, а Земля достатньо велика, аби забезпечити їм успішний розвиток.

У ході переговорів Сі підкреслив, що взаємини між КНР і США є найважливішими двосторонніми відносинами у світі, і вони можуть розвиватись за двома сценаріями. Одним з них є зміцнення єдності і співробітництва, спільне розв'язання глобальних проблем та сприяння світовій безпеці і процвітанню, а другий веде до конфронтації, протистояння конкурентних таборів з катастрофічними наслідками для світу.

"Конкуренція великих держав не допоможе вирішити проблем, які постають перед Китаєм, Сполученими Штатами та світом. Ця Земля достатньо велика, щоб вмістити обидві країни, а успіх однієї створює можливості для іншої", – заявив Сі.

За його словами, Китаю і Сполученим Штатам неможливо не мати справу одне з одним, як і неможливо змінити одне одного.

"Китай не планує перевершувати або замінювати Сполучені Штати, і США не повинні мати планів придушення та стримування КНР", – наголосив китайський лідер.

Він розповів американському президенту про основні цілі та значення модернізації в китайському стилі, а також перспективи розвитку і стратегічні наміри своєї країни.

"Китай не йде ні старим шляхом колонізації та грабунків, ні звивистою доріжкою до національної могутності й гегемонії. Китай не займається експортом ідеологій і не вступає в ідеологічну конфронтацію з будь-якою країною", – зазначив Сі.

На його переконання, досвід попередніх 50 років історії китайсько-американських відносин і уроки з конфліктів великих держав у минулому переконливо свідчать на користь безальтернативності мирного співіснування та співпраці між КНР і США.

"Поки обидві сторони дотримуються принципів взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідного співробітництва, вони зможуть подолати свої розбіжності та знайти правильний шлях для взаємодії двох великих держав", – резюмував китайський лідер.

Як повідомляла Рубрика, у середу, 15 липня, президент США Джо Байден і глава КНР Сі Цзіньпін розпочали двосторонній саміт у Сан-Франциско.

Це вперше за шість років лідер Китаю з офіційним візитом прибув до Сполучених Штатів Америки.

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Запоріжжя, виникла пожежа: у Харкові пролунали вибухи

Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони озвучило найпопулярніші спеціальності у рекрутингових центрах армії

У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти

Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неякісні кулемети: ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках

У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Демченко прокоментував співпрацю ДПСУ із “сумнівним постачальником” боєприпасів: жодного зірваного контракту

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.