Про це він сказав, виступаючи на саміті ПАЧЕС, повідомляється на сайті Президента, інформує Рубрика.
"Організація Чорноморського економічного співробітництва заслуговує на перезапуск і значну активізацію. Це потрібний формат роботи. І потрібний усім нам із вами", – зазначив Президент.
За його словами, нині дуже важливо створювати нові лінії співпраці, а також важливо не мовчати щодо російської агресії та обмежувати можливості агресора тиснути на будь-який із народів нашого регіону.
"Важливо використовувати й цей наш майданчик для того, щоб наблизити відновлення реального чесного миру та реінтеграції всієї акваторії Чорного моря у глобальний безпековий та економічний простір. Ми здатні це забезпечити. Але разом. Та обмежуючи агресора", – наголосив Зеленський.
Він також заявив, що росія більше не може використовувати Чорне море як плацдарм для дестабілізації інших регіонів світу.
Президент зазначив, що Україна змогла показати, як співпраця між народами Чорноморського регіону здатна повернути стабільність світовому ринку продовольства. Зокрема, йдеться і про захист західної частини Чорного моря.
Це дозволило Україні відкрити морські експортні коридори, попри російську блокаду.
"Ми змогли перехопити у Росії ініціативу в Чорному морі й створили такі безпекові умови, які змушують агресора тікати зі східної частини акваторії та намагатися сховати військові кораблі", – сказав президент.
Зеленський нагадав, що Україні першою у світі створила флот морських дронів, щоб протистояти росії у Чорному морі.
"Хочу відзначити й те, що тепер – як один із головних результатів наших дій – Росія не здатна використовувати Чорне море як плацдарм для дестабілізації інших регіонів світу", – підкреслив глава держави.
Довідка
Організація Чорноморського економічного співробітництва – субрегіональне об'єднання 13 країн Чорноморського регіону.
До складу Парламентської асамблеї організації Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) належить такі країни: Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Північна Македонія, РФ, Румунія, Сербія, Туреччина та Україна.
Організація була створена з метою тісного економічного співробітництва країн-учасниць, вільного пересування товарів, капіталів, послуг і робочої сили і інтеграції економік цих країн у світову економічну систему.
Операції України у Чорному морі
Варто зазначити, що українські війська атакують російські кораблі у Чорному морі. Зокрема, захисники неодноразово атакували Чорноморський флот РФ у бухтах Севастополя. Також ЗСУ вдарили по штабу Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі.
Так, 10 листопада бійці Головного управління розвідки Міноборони провели операція з використанням надводних дронів у Криму. Російський десантний корабель проєкту 1176 "Акула" та судно проєкту 11770 "Серна" пішли на дно.
За рік існування флот морських дронів уразив вісім російських суден: "Адмірал Макаров", "Іван Голубець", "Іван Хурс", "Сергій Котов", "Нафтовий маяк", "Новоросійськ", "Акулу" та "Серну".
Індонезія офіційно приєднується до міжнародної організації БРІКС як повноправний член. Про це повідомило Міністерство закордонних… Читати більше
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив про домовленості з російською стороною, щоб… Читати більше
У Львівській національній опері встановили унікальний рекорд. 41 дитина з особливими освітніми потребами та 12… Читати більше
Президент Володимир Зеленський 6 січня підписав указ №15/2025 про зміни до положення про Генеральний штаб Збройних сил… Читати більше
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо покинув пост лідера Ліберальної партії та заявив, що подасть у відставку… Читати більше
У Херсоні росіяни обстріляли маршрутку, попередньо відомо про одну загиблу людину, ще девʼятеро – поранені.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.