fbpx
Сьогодні
14:50 16 Лис 2023

Польські перевізники відмовилися розблокувати кордон з Україною: Єврокомісія може покарати Польщу

English version here

Польські перевізники відкинули спільні пропозиції Єврокомісії, України та Польщі та відмовилися припинити блокування кордону з Україною. Їхня головна вимога – повернення до системи дозволів для України. Єврокомісія може розпочати проти Польщі процедуру покарання за те, що Варшава не може вирішити проблему блокування польськими перевізниками кордону з Україною.

Про це з посиланням на свої джерела в Єврокомісії інформує польське видання Rmf24, та прес-служба Мінінфраструктури.

За даним прес-служби, Мінінфраструктури України з Міністерством інфраструктури Польщі та Директоратом Єврокомісії з питань транспорту та мобільності 15 листопада провели перемовини на пункті пропуску "Дорогуськ".

"У результаті перемовин сторони напрацювали спільні рішення та запропонували їх польським протестувальникам. Останні пропозиції не погодили", – йдеться в повідомленні.

У прес-службі повідомили, що ключова вимога протестувальників – це повернення до системи дозволів.

Ця вимога виконана бути не може, про що заявила українська сторона, а в Директораті Єврокомісії наголосили, що таке питання не може бути предметом цієї зустрічі.

Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС буде діяти щонайменше до 30 червня наступного року.

За те, що Варшава не може вирішити проблему блокування польськими перевізниками кордону з Україною, Єврокомісія може розпочати проти Польщі процедуру покарання.

"Польська влада, відповідно до законодавства ЄС, зобов'язана забезпечити вільний рух українських вантажівок на прикордонних переходах",- повідомив Rmf24 речник Єврокомісії.

Як зазначає видання, дехто в Єврокомісії вважає, що:

"Польська влада не робить всього, щоб розв'язати проблему і завершити протест польських перевізників".

Видання підкреслює, що Брюссель "вочевидь втрачає терпіння".

Як зазначається, офіційно Єврокомісія не хоче інформувати, який штраф Брюссель може накласти на Варшаву, оскільки зараз тривають розмови між Польщею та Україною.

"Європейська комісія продовжує контактувати з владою обох країн. Ми не можемо коментувати можливі заходи, оскільки обговорення триває",- зазначив речник Єврокомісії.

Між тим, як неофіційно інформує польське видання, Брюссель бере до уваги можливість застосування процедури порушення права ЄС у зв'язку з недотриманням польською владою положень розпорядження ЄС про лібералізацію торгівлі з Україною, яку нещодавно було продовжено до червня 2024 року.

Станом на зараз, Єврокомісія вивчає правові підстави для запуску цієї процедури.

Що відомо про перекриття українсько-польського кордону

Зауважимо, що польські перевізники пригрозили з листопада перекрити всі пункти пропуску з українською стороною через надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

Польські перевізники вимагають:

  • повернути українським перевізникам дозволи;
  • посилити для іноземних перевізників правила перевезень за ЄКМТ;
  • неможливості реєструвати компанії в Польщі, якщо фінанси компанії знаходяться не на території ЄС;
  • окрему чергу в Є-черзі для авто на номерах ЄС;
  • окрему чергу на всіх кордонах для порожніх фур;
  • отримати доступ до системи "Шлях".

Посол України в Польщі Василь Зварич заявив, що рішення польських перевізників заблокувати дорогу поблизу трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною – це удар у спину. Такі заходи мають бути припинені.

Рух вантажного транспорту ускладнено в напрямку трьох пунктів пропуску на українсько-польському кордоні: "Ягодин – Дорогуськ", "Краківець – Корчова", "Рава-Руська – Гребенне".

Станом на 9 листопада унаслідок страйку польських перевізників, на українсько-польському кордоні з обох сторін заблоковані понад 20 тис. транспортних засобів.

Напередодні Україна провела переговори з польськими протестувальниками, які блокують рух вантажівок на кордоні, проте консенсусу досягти не вдалося.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: