На Хмельниччині почали будівництво індустріального парку з екоТЕЦ та сміттєпереробним заводом
У Хмельницькій області тривають підготовчі роботи поблизу Городка для будівництва індустріального парку з назвою – "Вуглецево нейтральний еко-агро-хаб "Поділля-Городок".
Про це повідомив перший заступник Городоцького міського голови Артур Косінський Суспільному, пише Рубрика.
У чому проблема?
Станом на 1 січня 2023 року в Реєстрі індустріальних парків України знаходилося 60 таких об'єктів.
Під час війни індустріальні парки, завдяки своїм економічним і географічним перевагам, можуть сприяти відновленню економіки України. Вони розташовані на території, що відносно захищена від небезпек та недалеко від кордонів Європейського Союзу, що відкриває можливості для економічного зростання країни.
Шляхом розвитку індустріальних парків в Україні ми сприяємо відновленню економічного та промислового потенціалу нашої країни. Це дозволяє українським підприємцям не обов'язково шукати варіанти для бізнес-діяльності за межами країни, а залишатися в Україні, щоб розвиватись тут.
Окрім того, щоб наростити ВВП країни хоча б у два рази потрібна зміна структури національної економіки. Під цією зміною в першу чергу розуміється поява в країні сучасної переробної промисловості і зростання її частки в структурі ВВП.
Каховська ГЕС та енергосистема України: чи можна без неї прожити та які неочевидні функції вона виконувала
Яке рішення?
На Хмельниччині вирішили пробудувати індустріальний парк, який матиме назву з назвою "Вуглецево нейтральний еко-агро-хаб "Поділля-Городок". До того ж він будуватиметься з урахуванням екологічних норм.
Як це працює?
Як розповів голова Городка, індустріальний парк будуватимуть на місці фільтраційного поля колишньої цукроварні на площі 50 гектарів. Ця ділянка — комунальна власність громади, яку на 35 років міська рада віддала в оренду приватному бізнесу з умовою, що цільове призначення землі не зміниться.
Розроблену концепцію погодили в Міністерстві економіки. Цьогоріч, після реєстрації та обрання керуючої компанії, залучатимуть учасників парку. Це можуть бути як українські, так і іноземні інвестори.
"На наступний рік програмою-мінімум буде проєктування і будівництво мереж. Після цього вже, звичайно, саме будівництво заводів, цехів, фабрик, самого парку. Найраніші терміни запуску виробництва — 2026 рік", сказав посадовець.
Зі слів очільника міста, там розташують кілька підприємств глибокої переробки сировини:
- завод з виготовлення неочищеного й очищеного медичного спирту з кукурудзи;
- завод з виробництва олій;
- сміттєпереробний завод.
Косінський розповів, що індустріальний парк — це не промзона, а автономне промислове містечко з навчальними закладами, готелями, стоянками, елеваторами, укриттям, який можна буде назвати екологічним хабом.
"Вуглецево нейтральний" говорить уже про те, що викиди CO2 будуть мінімальними. Близько 70% продукції, яка буде вироблятися в цьому парку, буде йти на експорт, за кордон.
Ця продукція буде сертифікована, вироблятиметься виключно на сертифікованому обладнанні з найвищою нормою екологічного захисту. Тому, в плані екології — це буде екологічний проєкт, екологічний хаб", — сказав Косінський.
Очільник міста також розповів, що держава мотивує бізнес створювати такі індустріальні парки звільненням від деяких податків. А от податки від діяльності розташовані у нас підприємства платитимуть в місцевий бюджет.
"Це, в першу чергу, економічний розвиток, соціальний розвиток, робочі місця, розвиток інфраструктури, залучення інвестицій. Крім цього, це розвиток малого і середнього бізнесу, який буде розвиватися навколо такого парку. Тому тут вигоди очевидні для всіх", говорить Косінський.
Голова міста наголосив, на будівництво залучать приблизно 350 працівників, а для роботи всього індустріального парку знадобиться десь пів тисячі робітників.
Нагадаємо, на Закарпатті з'явиться п'ятий індустріальний парк, він створить 745 робочих місць.
Окрім того, у Броварах на виїзді з Обʼїзної дороги планують створити індустріальний парк. Про це повідомляє видання "Трибуна Бровари", посилаючись на засідання земельної комісії.