fbpx
Сьогодні
16:15 15 Лис 2023

Українські лікарі-трансплантологи знову проходять стажування в провідних клініках США

English version here

Фото: Rostyslav Semikov

Українські трансплантологи за сприяння Фонду миру та розвитку при підтримці МОЗ України знову проходять стажування в провідних клініках США.

Про це пише Рубрика.

За допомогою організації Help Ukraine Group, яку очолює професорка Наталія Ковальчук, команда розпочала навчання із трансплантації серця та легень в одній з найвідоміших лікарень світу – Медичному центрі Стенфордського університету (Stanford University Medical Center, Palo Alto, California, USA).

Заклад є світовим лідером з трансплантології, ще в 60-х роках минулого століття в ньому вперше було створено техніку трансплантації серця та експериментально доведено, що виконання трансплантацій серця є можливим.

Сюди приїздять лікарі-трансплантологи зі всього світу для набуття досвіду і підвищення кваліфікації.

трансплантологи, навчання у США

Фото: Serhii Sudakevych

Протягом першого тижня команда українських медиків взяла участь у п'яти трансплантаціях легень та серця.

Лікарі мали змогу спостерігати, як доглядають за пацієнтом після складної трансплантації серця та легенів, брали участь у збиранні легеневого трансплантата тощо.

Команда продовжила стажування в Медичному центрі Університету Вандербільта в м. Нешвіллі, штат Теннессі (Vanderbilt University Medical Center, Nashville, Tennessee, USA). За місцевою статистикою саме в цьому місці зараз робиться найбільше у світі пересадок серця, а також дуже багато проводять трансплантації легень, печінки та інших органів.

трансплантологи, навчання у США

Фото: Serhii Sudakevych, Sofiia Chaikovska

Наприкінці минулого року українські медики вже вивчали досвід. І тепер наші лікарі знову беруть участь в мультиорганних заборах органів та мають змогу ознайомитися з деталями проведенні трансплантації органів.

Отримані знання трансплантологи впроваджуватимуть в Україні. На сьогодні близько 5000 наших співвітчизників потребують трансплантації органів. Тому потреба в професійних фахівцях з необхідним досвідом проведення таких операцій залишається високою.

Підвищення кваліфікації лікарів наразі для України є критично важливим.

"У 2020 році, коли ми тільки розпочали активно розвивати систему трансплантації в Україні, було виконано 30 трансплантацій органів від посмертного донора. В 2023 році, тільки за 10 місяців вже виконано в десять разів більше – 302.

Але для того, аби досягнути рівня показників країн-лідерів, нам необхідно покращити результати в ще 10 разів від поточних. Це можливо реалізувати за умови, що наші лікарі перейматимуть досвід в кращих фахівців світу, про що, донедавна, годі було і мріяти.

Сьогодні увесь цивілізований світ, завдяки героїзму наших захисників, всіма можливими шляхами підтримує Україну, в тому числі й в розвитку медицини. Українських лікарів готові приймати на навчання кращі медзаклади світу, зокрема клініки Нешвілу, Гарварду та Стенфорду.

Ми, своєю чергою, цінуємо, приймаємо та впроваджуємо цю допомогу, аби розбудовувати якісну медицину, достойну наших захисників", – говорить Василь Стрілка, голова департаменту МОЗ України з високотехнологічної меддопомоги та інновацій.

Поїздки задля обміну досвідом з американськими партнерами стали частиною системної роботи МОЗ та Peace and Development Foundation. Також розвивається продуктивна співпраця з багатьох медичних напрямів, серед яких, крім трансплантології, також онкологія, реконструктивна хірургія та сімейна медицина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: