Про це пише Рубрика, посилаючись на голову Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка.
У чому проблема?
Найкращими укриттями від будь-яких загроз, зокрема і війни, яка в Україні йде вже понад півтора року, є протирадіаційні укриття та сховища.
Деякі школи могли ще при будівництві бути обладнані такими укриттями та сховищами, зокрема в тих регіонах, де поблизу є атомні станції чи хімічні підприємства. Проте їх небагато.
Враховуючи, що окупаційні війська з початку повномасштабного вторгнення окупували Запорізьку атомну станцію, то загроза радіаційного враження може бути в будь-який момент. Адже війська рф можуть здійснити провокацію, як це зробили з Каховської ГЕС.
Яке рішення?
Тому протирадіаційне укриття, яке капітально відремонтували впродовж 4 місяців, відкрили у ліцеї "Ерудит" у Новосілках Чабанівської громади.
Як це працює?
Ліцей побудували ще в 1985 році і там здобувають середню освіту понад 1200 учнів. Діти вчаться у дві зміни.
Відповідно в укритті одночасно можуть перебувати 590 людей.
Як розповідають в ОВА, в укритті є все для зручного розташування дітей та педагогів. А вентиляційна система дозволяє там залишатися людям щонайменше 48 годин поспіль.
Кравченко повідомив, що приміщення опалюється за допомогою котельні, радіатори обладнані термостатичними клапанами для регулювання температури повітря. Також є централізоване водопостачання, а також запаси бутильованої води.
Зі слів очільника області, передбачено і безперебійне електропостачання. У разі зникненні напруги змонтований потужний генератор автоматично запускається.
"В укритті є приміщення для зберігання продуктів, а також кімната для надання медичної допомоги з необхідними медикаментами.
Один із чотирьох входів у сховище пристосований для маломобільних груп населення", підкреслив Кравченко.
Зі слів голови ОВА, під час навчального процесу в укритті у разі оголошення тривоги зможуть перебувати діти та педагоги, в інший час – також буде доступним для мешканців громади.
Капітальний ремонт укриття реалізовувався завдяки співфінансуванню. Загалом виділили понад 16 млн грн, із них 11 млн грн – державна субвенція та 5 млн грн – гроші громади.
"Захистити дітей у навчальних закладах – наше першочергове завдання", підкреслив Кравченко.
Довідка
За кошти субвенції, яку Уряд виділив Київській області, продовжують будувати як прості, так і протирадіаційні укриття.
Після реалізації всіх проєктів загальна площа споруд цивільного захисту в громадах збільшиться майже на 11 тис. м². Нові укриття мають подвійне призначення.
Тут можна переховуватися в разі тривоги, в інший час приміщення будуть використовувати для проведення гуртків чи спортивних секцій.
Нагадаємо, на Київщині на території Гостомельської школи збудували укриття у вигляді будиночка гобітів.
Також у Коротичах Харківської області зводять підземну школу з укриттям, яке має витримувати пряме влучання із зенітно-ракетного комплексу С–300.
Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення удосконалити критерії визначення підприємств критично важливими для… Читати більше
На Сумщині розпочав роботу мобільний аптечний пункт (МАП). Він буде обслуговувати 15 населених пунктів Роменського… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського… Читати більше
Спеціальний представник США з питань України та росії Кіт Келлог відвідає Україну 20 лютого. Про… Читати більше
У місті Південне Одеської області внаслідок російського ракетного удару увечері у середу, 5 лютого, пошкоджена… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення нових санкцій. Ці обмеження спрямовані проти низки… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.