Про це інформує Рубрика, посилаючись на РБК- Україна.
Повідомляється, що причиною для звільнення слугувало відкриття проти Фаріон кримінального провадження по низці статей.
"Привід – порушення Фаріон 41 статті Кодексу законів про працю: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи", – уточнює видання.
Наказ про звільнення від 15 листопада погодив ректор Львівської політехніки Юрій Бобало.
Водночас на звільнення Фаріон відреагував Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий у своєму Twitter. Він зауважив, що в Україні студенти є рушієм змін та трансформацій.
"Позиція міністерства незмінна – людям, які не розділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти. Сподіваюсь, СБУ у межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам та діям вже колишньої викладачки Львівської політехніки", – написав він.
Що відбувається навколо Фаріон
Нагадаємо, що в інтерв'ю Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців "Азову" та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою. Вона заявила, що "не може назвати" їх українцями. ЇЇ висловлювання викликали хвилю обурення в суспільстві.
Окрім того, пізніше Фаріон опублікувала допис у своїх соцмережах, в якому заявила, що "воювати за Україну – це не заслуга, а обов'язок", а також назвала російськомовних захисників "москворотими".
Як раніше повідомляла Рубрика, пізніше Фаріон розмістила у своєму Телеграм-каналі скриншот листа зі словами підтримки від студента з Криму Максима Глєбова. При цьому вона не приховала імені хлопця та місто, де він навчається.
Згодом на проросійському ресурсі "Крымский СМЕРШ" з'явилося відео, на якому Глєбов просить вибачення за лист, який написав Фаріон, та стверджує, що відмовився від своїх поглядів.
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Служби безпеки України щодо мовознавиці Ірини Фаріон за фактом розголошення конфіденційної інформації студента з тимчасово окупованого Криму, який підтримав її на тлі мовного скандалу.
14 листопада студенти університету "Львівська політехніка" вийшли на мітинг та вимагали звільнення професорки Ірини Фаріон. Молодь пояснила, що їхня вимога пов'язана з негативним висловлюванням викладачки на адресу російськомовних військових ЗСУ.
Своєю чергою "Львівської політехніки" зазначила, що наразі для звільнення Фаріон "немає правових і законних підстав".
Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон.
Кримінальне провадження за цими фактами відкрито за такими статтями Кримінального кодексу України:
Наприкінці січня в Україні відбудеться прем’єра фільму “Одного літа в Україні”, що розповідає про іноземних… Читати більше
У Давосі українська група ДТЕК та данська Vestas, яка є провідним світовим виробником вітрових турбін,… Читати більше
“Рубрика” розповідає деталі. У чому проблема? За кордоном все частіше запитують: “Чи досі в Україні… Читати більше
Президент Володимир Зеленський у Давосі зустрівся з прем’єр-міністром, міністром закордонних справ Катару Мухаммадом бін Абдулрахманом… Читати більше
Відділення компанії Nova Post запрацювало у Манчестері та стало третім у Сполученому Королівстві. Ще два… Читати більше
Екіпажі евакуаційного автобуса "Австрійка", названого на честь загиблої бойової медикині Наталії Яцун (Фраушер), досягли важливого… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.