Зустріч проходить у маєтку Фіолі, передає Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
На початку лідери двох держав привітали один одного на камери, після чого заплановані переговори сторін. Байден та Сі Цзіньпін відмовилися відповідати на запитання журналістів перед зустріччю.
Як повідомили напередодні в Білому домі, дискусії мають бути структурованими в окремі сесії з обговоренням двосторонніх та глобальних питань. Вони стосуватимуться, зокрема, стратегічного напрямку двосторонніх відносин, відкритих ліній зв'язку між військовими.
Порядок денний також охоплюватиме широкий спектр регіональних і глобальних питань, в тому числі вторгнення РФ в Україну, конфлікт Ізраїлю та ХАМАС й ситуацію в Індо-Тихоокеанському регіоні. Очікується також обговорення ситуації з правами людини в Китаї, торговельних відносин, розвитку подій навколо Тайваню, створення справедливого середовища для американського бізнесу в Китаї.
Крім того, заплановано обговорення лідерами можливостей для співпраці в питаннях, що мають спільний інтерес, таких як зміна клімату та боротьба з наркоторгівлею.
Що стосується «українського питання», як зазначив напередодні представник Білого дому Джон Кірбі, сторони «безумовно, говоритимуть про те, що відбувається в Україні». Причому він підкреслив, що президент Байден «дасть зрозуміти, що ми й надалі підтримуватимемо Україну в її боротьбі проти агресії РФ».
Нинішні переговори Байдена і Сі є другою особистою зустріччю лідерів – після саміту G20 на Балі минулого року. Крім того, вони мали щонайменше п'ять розмов у телефонному та віртуальному форматах. Обидві країни вважають складним нинішній стан двосторонніх відносин.
Зауважимо, що востаннє Байден та Сі Цзіньпін зустрічалися на саміті G20 в Індонезії у листопаді 2022 року. Тоді це були їх перші переговори після того, як Байден став президентом США. Разом з тим це перший візит китайського лідера в США за шість років. Востаннє Сі Цзіньпін відвідував Штати коли президентом був Дональд Трамп.
Низка експертів схиляються до думки, що ця зустріч необхідна для того, аби зокрема зменшити небезпечне суперництво між двома країнами.
“Рубрика” розповідає, як це працює. У чому проблема? Фронтові автомобілі — це завжди про збереження… Читати більше
Ворожі дрони в ніч на 10 січня атакували Україну. Рятувальники показали наслідки ворожого обстрілу Києва… Читати більше
З 6 січня в Україні стартував благодійний проєкт “Піклування без кордонів: безкоштовна стерилізація котів та… Читати більше
У рф спалахнули пожежі на підприємствах у Ростовській та Ленінградській областях. Перед займанням місцеві повідомляли… Читати більше
Самопроголошений президент Білорусі олександр лукашенко відмовився запросити незалежних спостерігачів ОБСЄ на президентські вибори у країні,… Читати більше
Уперше Фінляндія надала допомогу зі складу рятувальних засобів, що фінансується Європейським Союзом. Цього тижня в… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.