fbpx
Сьогодні
12:31 14 Лис 2023

Столтенберг: єдиний спосіб переконати путіна, що він не переможе на полі бою - посилити військову допомогу України

Фото: Reuters

Для того, щоб досягти миру в Україні, потрібно надавати Києву військову допомогу, зміцнюючи його можливості – і це єдиний шлях.

Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг перед участю в засіданні Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин на рівні міністрів оборони у Брюсселі, цитує "Укрінформ".

Як зауважив очільник НАТО, поки що ми не бачимо бажання президента рф путіна вести переговори про прийнятне для України рішення.

"Тому єдиний спосіб досягти цього – переконати Путіна, що він не переможе на полі бою, і єдиний спосіб досягти цього – посилити військову спроможність України шляхом надання їй підтримки", наголосив Столтенберг.

Глава Альянсу наголосив, що справа за Україною вирішувати, які умови для переговорів є прийнятними та які умови є прийнятними для будь-якої угоди, тоді як відповідальність союзників по НАТО – допомогти Києву захистити себе.

"Це справа України – вирішувати, якими є прийнятні умови для переговорів, та навіть більш важливо – якими є прийнятні умови для будь-якої угоди. Відповідальність союзників по НАТО – допомогти Україні захистити себе.

Тому що це також в наших інтересах – продемонструвати, що ми стоїмо за верховенство права, за міжнародне право та допомагаємо Україні відбиватися від агресивної війни", – сказав генеральний секретар НАТО.

Генсек Північноатлантичного альянсу переконаний, що ймовірність прийнятного переговорного результату про мир зростатиме в міру того, як країни-члени НАТО збільшуватимуть допомогу Україні.

"Я очікую, що під час зустрічі ми розглянемо ситуацію в Україні, де тривають інтенсивні бої. Ситуація на полі бою є важкою, і це робить це навіть більш важливим, щоб ми продовжували та нарощували нашу підтримку для України.

Ми не можемо дозволити президента Путіну перемогти. Україна має зберегтися як суверенна незалежна держава в Європі, і це в наших інтересах – підтримати Україну", науважив Генсек.

Він також підкреслив, що війни є непередбачуваними за своєю природою, тож ніхто не може сказати, як і коли завершиться ця російська війна проти України.

Довідка

Нагадаємо, Столтенберг заявляв, що розраховує на досягнення прогресу Збройними силами України у боротьбі проти російських окупантів, але попереджає, що "треба готуватись до довгого шляху".

Своєю чергою президент Латвії Едгарс Рінкевичс 12 листопада заявив, що росія планує тривалу війну в Україні, і "важливо боротися за міжнародний мир і мир в Європі, тому що якщо ми зупинимо Росію в Україні, то Росія не зможе кинути виклик іншим країнам".

Окрім того, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний констатував, що війна з росією переходить на новий етап: "позиційна" боротьба зі статичними та виснажливими боями. Щоб перемогти в ній, потрібні високі технології.

Також міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запевняє, що Україна не веде жодних таємних переговорів з країною-агресором.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: