В Україні створюють пригодницьку 2D-гру про Голодомор: у чому рішення

Команда українських розробників STELLARIUM анонсувала гру Famine Way (Голодний Шлях), яка розкаже про мертве село на Харківщині в часи Голодомору 1932–1933 років.

Про це пише dev.ua, інформує Рубрика.

У чому проблема?

росія доклала чимало дипломатичних зусиль, щоб дезавуювати українське сприйняття Голодомору. Ворог заперечує, що у 1930-1932 роках радянська влада влаштувала штучний голод на території України, аби зупинити селянські повстання.

Голодомор – це була справжня і так само неоголошена війна проти України, про яку сьогодні треба зберегти пам'ять всіма можливими способами.

Яке рішення?

Українська команда Stellarium представила Famine Way.

Це пригодницька двомірна гра про жахи Голодомору 1932-1933 років, яка розкриває злочинну політику Радянського Союзу проти нашої держави.

Зараз до складу STELLARIUM входять понад 30 осіб. Команда була заснована у грудні 2021 року й планувала створювати короткометражні фільми. Проте після повномасштабного вторгнення студія перекваліфікувалася в геймдев.

Famine Way – це другий проєкт колективу, а перший, Great Hopes City, описується як піксельна RPG про Україну 90-х років.

"Ідея реалізації проєкту про Голодомор прийшла досить спонтанно. Влітку 2023 року ми пропрацювали проєкт, його наративну складову, механіки, дослідили історії очевидців, і вже у вересні зібралася нова команда розробників. Тоді ж запустився процес розробки проєкту Famine Way", — поділилися розробники.

Як це працює?

"Famine Way — це історія про голод, відчай, горе та надію. Ці жахливі події будуть показані точки зору головної героїні — маленької Оленки та її супутника-лелеки", — говорять розробники гри.

Основа ігрового процесу — виживання протагоністів, юної осиротілої Олени та пораненого лелеки, а також подолання їх шляху: втеча з рідного села в пошуках близьких. Подорож насичена глибоким наративом та автентичним аудіовізуальним підходом.

У грі відсутні традиційні елементи комунікації, як діалоги, описи та сутички, тому на перший план виходить дослідження ігрового світу через предмети оточення та музику.

Дія Famine Way відбувається під час голодної зими 1932–33-го року в селі Переяснівка на Харківщині.

"Село, яке попало у чорний список, що означає: голодна смерть чекає кожного його мешканця", — пояснюють автори гри.

Історія починається порятунком пораненого птаха, який стає розрадою і другом для Оленки.

Після втрати матері та сестри від голоду дівчинка робить важливе рішення — йти з голодного села. Небезпечна пригода наповнена голодом, страхом та надією знайти зниклих брата та батька.

Під час подорожі гравець буде повинен шукати ресурси для виживання та взаємодіяти з іншими персонажами під час кат-сцен. Інформація від них допоможе у проходженні.

На локаціях є приховані місця та можливість дізнаватися більше про свій шлях та персонажів гри.

"Ким стане Олена і що чекає на неї та її супутника наприкінці — невідомо. Чи це буде щасливе возз'єднання сім'ї, чи ж супутники заснуть від голоду вічним сном? Додаткові історії та сюжетні лінії будуть засновані на реальних історіях очевидців, або на історичних подіях. Для цього використані інтерактивні титри наприкінці гри, де в документальному стилі викладено більше про Голодомор", — говорять розробники.

Вони роблять акцент на авторському мальованому стилі Famine Way та музиці, що є "невіддільною частиною атмосфери, яка компенсує відсутність тексту".

Зазначається, що основним джерелом саундтреку виступає фольклор — колискові, обрядові пісні та інші поспівки Харківщини.

Одним з елементів гри буде сопілка Оленки, яку їй подарував батько. Гравець зможе виконувати на ній мелодії, щоб розвіяти смуток або протистояти панічним атакам героїні.

Своєю грою розробники хочуть сприяти поширенню загальнонаціональної-міжнародної акції запалення свічок у День пам'яті жертв Голодомору.

Вказується, що кожне додавання гри у список бажаного в Steam "конвертується у свічку, яка запалиться щороку в тиждень пам'яті".

Розробники розраховують, що проходження Famine Way займе 2–3 години.

Реліз запланований на серпень 2024 року на PC та смартфонах, де вона буде коштувати $11,99 та $2,99 відповідно.

Проте для України діятиме регіональна ціна — 229 грн на PC та 99 грн на Mobile.

Нагадаємо, безкоштовну мобільну гру-головоломку на знання української поезії під назвою "Лагода" створив український розробник мобільних ігор Олександр Козлов.

Також повідомлялось, що в Україні створили онлайн-гру, яка вчить сортувати сміття. Над втіленням гри працювалa креативна агенція VERTIGO.

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.