fbpx
Сьогодні
Фото 15:15 11 Лис 2023

У Чорнобильському заповіднику хижаків пригощають смаколиками від сказу: у чому рішення

Фото: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

У Чорнобильському заповіднику розкидають приманки для хижих звірів, які запобігають захворюванню на сказ.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Facebook-сторінці заповідника.

У чому проблема?

Сказ – небезпечне гостре інфекційне захворювання, яке спричиняє вірус. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі смертельним пошкодженням центральної нервової системи (ЦНС).

Джерелом та резервуаром вірусної інфекції є дикі та свійські хижі тварини. Природні осередки сказу формують дикі хижі ссавці – вовки, лиси, борсуки та інші.

На сьогодні сказ реєструють у 150 країнах і територіях світу. Хвороба зустрічається на всіх континентах, окрім Антарктиди.

В Україні починаючи з 2010-х років епізоотична ситуація зі сказу значно погіршилась. Активні осередки природного типу існують у всіх регіонах, більшість випадків реєструють у Чернігівській, Сумській, Полтавській, ХарківськійХмельницькій та Луганській областях.

Зазвичай людина заражається при укусах скаженою твариною (90 % випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру та/або слизові оболонки (ослинення — 10 %).

Яке рішення?

Для зменшення ризику розповсюдження цієї хвороби проводиться вакцинація диких тварин шляхом розкидання в угіддях приманок із вакциною.

приманки від сказу для хижих звірів

Фото: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

Як це працює?

Тварина скуштує приманку й отримає імунітет. Таким чином, їй не загрожуватиме передача вірусу у випадку контакту зі скаженим звіром.

приманки від сказу для хижих звірів

Фото: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

"Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом'язево або підшкірно).

Такий спосіб вакцинації застосовують для диких тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік", наголосили у заповіднику.

Приманка з вакциною має вигляд невеличкого брикету бурого кольору 2,5 на 2 см.

приманки від сказу для хижих звірів

Фото: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

Як наголошують екологи, якщо ви знайшли такий в лісі, то не можна забирати його і навіть торкатися

"Ваші дії можуть зменшити ефективність імунізації та призвести до трагічних наслідків", зауважили у заповіднику.

Нагадаємо, лінія магазинів EVA та фонд Happy Paw запустили проєкт "Свята з хвостиком", де можна створити власний віртуальний варіант домівки для тварин та водночас зігріти реальних тварин у притулках.

Окрім того, Кабінет міністрів ухвалив постанову щодо створення в країні Єдиного державного реєстру домашніх тварин – собак та котів. У ньому в електронному форматі буде міститися інформація про опис тварин, вакцинацію, стерилізацію та інші дані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: