СБУ проводить перевірку у соборі УПЦ МП на Житомирщині: що відомо
У Житомирській області Служба безпеки України проводить перевірку в одному із соборів УПЦ (МП). Йдеться про Свято-Миколаївський храм у Радомишлі.
Про це повідомляє РБК-Україна, інформує Рубрика.
"СБУ продовжує проводити безпекові заходи в фсбшних філіях УПЦ (МП). Сьогодні перевірка відбувається у Свято-Миколаївському соборі у Радомишлі, який раніше належав проросійській церкві", – розповіло джерело.
Як стало відомо ЗМІ, за цей "опечатаний", юридично нічийний храм наразі судиться УПЦ (МП).
"У прокремлівських агентів у рясах агонія – вони намагаються оскаржити позицію місцевої церковної громади щодо передачі споруди ПЦУ. До того вони намагалися "відбити" храм у парафіян провокаціями", – цитує видання слова джерела.
Довідка
У вересні Свято-Миколаївський собор у Радомишлі опечатали і передали на зберігання релігійній громаді Православної церкви України, розповідало «Суспільне».
Храм раніше належав УПЦ МП, але станом на вересень собор звільнили від священників московського патріархату. Однак в єпархії заявляли, що доводитимуть свою правоту в суді.
Свято-Миколаївський собор є пам'яткою архітектури місцевого значення. Храм побудовано в 1882 році.
Нагадаємо, народні депутати підтримали законопроєкт про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов'язані з російською федерацією. Цим документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Довідка про законопроєкт
У січні Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов'язані з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Законопроєкт підготували за рішенням Ради національної безпеки і оборони. РНБО просило президента Володимира Зеленського розглянути діяльність релігійних організацій на території України в умовах військової агресії рф проти України. Причина — недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів.
В УПЦ наголошували, що діють юридично в межах українського законодавства, а рішення РНБО назвали "розмаїтим". Мовляв, йдеться про московський патріархат, "а УПЦ, відповідно до всіх установчих документів, є самостійною, незалежною і не підпорядковується московському патріархату".