Пам'ятники Пушкіну і Щорсу в Києві дозволили демонтувати: Кабмін ухвалив постанову
Кабінет міністрів України сьогодні, 10 листопада, ухвалив важливу постанову, яка прискорить процедуру демонтажу пам'ятників Пушкіна і Щорса в Києві.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Міністерство культури та інформаційної політики України.
"Уряд ухвалив рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам'яток культурної спадщини національного значення пам'ятників російському письменнику Олександру Пушкіну, більшовицькому ватажку Миколі Щорсу, а також іншим російським і радянським діячам", – йдеться у повідомленні.
Тимчасовий виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв сказав, що наразі триває визволення українських міст і української культури від комуністичної, радянської та російсько-імперської нечисті.
"Місцева влада має остаточно очистити простір від маркерів антиукраїнської політики – демонтувати та перемістити пам'ятники", – сказав чиновник.
Які саме пам'ятники в Києві виключили з реєстру
- пам'ятник Пушкіну на проспекті Берестейському;
- пам'ятник Щорсу на бульварі Т. Шевченка;
- могилу генерала армії Ватутіна в Маріїнському парку;
- монітор "Залізняків" на вул. Електриків;
- пам'ятник екіпажу бронепоїзда "Таращанець" у сквері між вулицями Заслонова та Ялтинською.
У Мінкульті уточнили, що це також торкнулося пам'ятників Пушкіну в Житомирі, Харкові та Одесі, князю Воронцову в Одесі, полководцю Суворову в Ізмаїлі, адміралу Ушакову в Херсоні, "Україна – визволителям" в Ужгороді та меморіального комплексу "Борцям революції" в Луганську.
Деколонізація та дерусифікація
З початком повномасштабної війни росії проти України в суспільстві виник запит на розірвання будь-яких зв'язків із країною-агресором. Такі прагнення українців демонструють соціологічні опитування.
Згідно з опитуванням, проведеним фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, 59% українців підтримують перейменування об'єктів, назви яких пов'язані з рф, СРСР чи російською імперією.
Протягом 2022 року в Україні перейменували 9859 географічних та адміністративних об'єктів, а також демонтували 145 пам'ятників, пов'язаних із пропагандою російської імперської політики.
А у квітні президент Зеленський підписав закон, який забороняє давати географічним об'єктам назви, пов'язані з росією. Автори закону переконані, що він дозволить очистити суспільний простір від нав'язаних ідеологем, а також встановить історичну справедливість і відновить українську історико-національну топоніміку, доповнивши її іменами новітніх героїв.
Нагадаємо, що на засіданні, 9 лютого, Київська міська рада прийняла рішення перейменувати ще 31 вулицю, провулок, проспект та бульвар, назви яких пов'язані з російською федерацією та радянським минулим.
Також у Києві демонтували пам'ятник радянському льотчику Чкалову. А 9 лютого прибрали пам'ятник радянському воєначальнику Ватутіну.