НАЗК запустило нову функцію на Антикорупційному порталі: у чому рішення
На Порталі доброчесності (Антикорупційному порталі) Національне агентство з питань запобігання корупції запустило для використання новий модуль.
Про це повідомили на сайті НАЗК, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Проблема корупції у різних сферах нині сильно турбує українців.
Корупція – це зловживання службовим становищем для особистої вигоди. Проблема в тому, що це дуже вузьке розуміння корупції.
У наукових колах на корупцію дивляться на двох рівнях. Якщо дивитися на це на індивідуальному рівні – то варто вважати корупцію моральною проблемою певної людини, яка вчиняє недоброчесно.
Але в Україні в результаті, наприклад, процесу люстрації з'ясувалося, що з відстороненням конкретних людей проблема корупції не зникає.
Це означає, що явище має глибші корені і його треба розглядати системно.
Яке рішення?
Національне агентство з питань запобігання корупції запустило для використання новий модуль на Порталі доброчесності (Антикорупційному порталі).
Відтепер можна створювати програми доброчесності для власних організацій онлайн.
Як це працює?
Новий модуль Порталу крок за кроком вестиме через процедуру оцінювання корупційних ризиків та планування заходів політики доброчесності відомства чи компанії, надаватиме корисні підказки.
В результаті процес створення програм стане якіснішим.
Як скористатися?
Скористатися модулем можна в особистому кабінеті уповноваженої особи на Порталі після аутентифікації за допомогою КЕП організації за посиланням.
Для того, щоб користувачі Порталу швидше опанували нові функції, НАЗК випустило допоміжний гайд (настанову) для розробки програм онлайн. Він доступний за посиланням.
"Цифровізація та інновації – це ключ до доброчесності та ефективного запобігання корупції. А новий модуль Порталу – яскравий приклад того, як сучасні технології можуть сприяти розбудові доброчесних організацій у публічній сфері", – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.
Довідка
НАЗК розробило "Посібник для керівника" – комплексний практичний документ із системної розбудови доброчесних та ефективних організацій у публічній і приватній сферах, а, отже, і всій країні. Документ містить корисні додатки, зокрема рекомендовані вимоги до уповноважених осіб – інституту, котрий забезпечує експертизу й координацію антикорупційної політики керівника організації.
Раніше ми повідомляли, що НАЗК запустило Єдиний портал повідомлень викривачів, де можна писати про факти корупції.
Також повідомляли, що 4 березня уряд затвердив Державну антикорупційну програму, яка є ключовим інструментом реалізації Антикорупційної стратегії 2021-2025.
Окрім того, 19 вересня на засіданні Кабінет міністрів ухвалив три антикорупційні рішення.
"Сьогодні ухвалюємо ще три антикорупційні рішення. Перше – схвалюємо законопроєкт про ратифікацію угоди з Організацією економічного співробітництва і розвитку. Україна приєднається до робочої групи щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях. Вже маємо статус потенційного кандидата на вступ до Організації та крок за кроком наближаємося до повноцінного членства", – сказав глава уряду.
Крім того, уряд затверджує законопроєкт, що приводить законодавство України до стандартів FATF – Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних коштів. За словами Шмигаля, українська сторона веде діалог із FATF щодо включення Росії до чорного списку групи за фінансування тероризму.
Кабінет міністрів також затверджує методологію визначення кінцевого бенефіціарного власника підприємства.