Нацбанк вводить в обіг нову пам’ятну монету “Антонівський міст” номіналом 10 гривень

Національний банк України у п'ятницю, 10 листопада, вводить в обіг нову обігову пам'ятну монету "Антонівський міст" номіналом 10 гривень.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, інформує Рубрика.

"До річниці визволення Херсонщини від окупантів Національний банк відкарбував монету, яка щодня перебуватиме в обігу і символічно нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії. Рік тому, під час втечі з правого берега Дніпра, війська агресора підірвали Антонівський міст, знищивши кілька його прогонів. І зараз він стоїть зруйнований, але з непохитною рішучістю очікує на Перемогу та повоєнне відновлення, щоб знову об'єднати правий та лівий береги незалежної і єдиної України", – наголосив голова Національного банку України Андрій Пишний.

Випуском пам'ятної монети "Антонівський міст" Національний банк продовжує практику карбування обігових пам'ятних монет з воєнної тематики.

Зокрема, до кінця 2023 року планується введення в обіг ще однієї такої монети, що буде присвячена Збройним Силам України.

За своїми характеристиками обігова пам'ятна монета "Антонівський міст" ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року.

Фото: НБУ

  • Реверс монети – тематичний та містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету, а також транспортні розв'язки на обох кінцях мосту, що роблять його цікавим і оригінальним.
  • Аверс монети – ідентичний із аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі, в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

Як і всі інші обігові монети України, обігова пам'ятна монета "Антонівський міст" є обов'язковою до приймання за її номіналом всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для виконання платіжних операцій.

Реалізація обігових пам'ятних монет як нумізматичної продукції банками-дистриб'юторами не здійснюватиметься.

Національний банк підкріплюватиме обіговими пам'ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшої видачі їх клієнтам.

Прийматися ці монети від клієнтів також будуть як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам'ятних монет.

Водночас частина тиражу обігової пам'ятної монети "Антонівський міст" буде сформована в спеціально оформлені ролики. До ролика входитиме 25 обігових пам'ятних монет "Антонівський міст".

На сувенірному папері, у який запаковано кожний ролик, розміщено зображення Антонівського мосту над хвилями Дніпра та стилізоване зображення військової техніки. Тираж роликів – 20 тисяч штук.

Довідка

Обігова пам'ятна монета "Антонівський міст" має номінал 10 гривень, її виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, категорія якості карбування – "анциркулейтед", маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 000 000 штук (у тому числі 500 000 штук у сувенірній продукції – роликах).

Гурт монети – рифлений.

Дизайн реверсу монети виконали художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор – Володимир Дем'яненко.

Нагадаємо, Антонівський міст, розташований між Херсоном і Олешками, має стратегічне значення. У перші дні війни за нього відбувалися запеклі бої, українські захисники були змушені відступити, але не підірвали об'єкт.

12 листопада 2022 року окупанти під час відступу підірвали Антонівський міст і зайняли оборону вздовж лівого берега Дніпра.

Як повідомлялось, з нагоди Дня воєнної розвідки, який святкують 7 вересня, Нацбанк ввів у обіг тематичну пам'ятну монету.

Окрім того, 4 серпня Національний банк продемонстрував нову памʼятну монету "ППО — надійний щит України". На ній — зображення ЗРК Patriot.

Також 24 серпня Нацбанк презентував нову памʼятну монету "Сміливість бути. UA". Її присвятили Дню Незалежності.

Свіжі дописи

  • Новини

Командувач Сухопутних військ Драпатий закликав до “жорсткої реакції” на вбивства військових ТЦК

Командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий засудив випадки нападів та вбивств військовослужбовців територіальних центрів комплектування,… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Удар по інтернату у Суджі: Повітряні сили показали траєкторію руху авіаційної бомби

У Повітряних силах ЗСУ показали траєкторією польоту російської керованої авіаційної бомби по Суджі Курської області… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Масштабна пожежа на цивільному підприємстві: у Харкові російський БпЛА атакував Слобідський район

У Харкові в ніч на 2 лютого російські загарбники завдали удару безпілотником по Слобідському району,… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Проводити перемовини щодо війни в Україні без нас було б “дуже небезпечним” для всіх, – Зеленський

Виключення Києва з переговорного процесу між Сполученими Штатами та російською федерацією щодо війни в Україні… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

У Полтаві вже 12 загиблих: уночі з-під завалів деблокували ще 2 тіла, 1 людина померла в лікарні

Унаслідок ракетного російського удару 1 лютого по п'ятиповерхівці у Полтаві кількість загиблих зросла до 12… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.