Про це заявила міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок на першій конференції НАТО з кібербезпеки, що відбулася в Берліні, повідомляє Рубрика з посиланням на її виступ.
Альянс, за її словами, може досягти стійкості проти кібератак, допомагаючи в захисті партнерам.
"Підтримуючи Україну в кіберзахисті, ми також захищаємо себе. Тому Німеччина надала Україні 10 тисяч наземних станцій для супутникової інтернет-системи… І ми робимо внесок у кіберпотенціал України, навчаючи персонал кібербезпеки… Безперечно, нам також є чого повчитися в України. На цей момент наші українські друзі, ймовірно, мають більше досвіду кіберзахисту, ніж усі ми разом узяті", – заявила глава німецького МЗС.
Вона визнала: якщо близькі партнери НАТО уразливі, сам Альянс також є уразливим.
Це стало зрозуміло, коли росія в день початку повномасштабного вторгнення в Україну атакувала мережу зв'язку ViaSat.
Атака не лише призвела до інформаційного затьмарення в частині України, ефект поширився на мережі по всій Європі, а в Німеччині постачальники відновлюваної енергії тимчасово втратили зв'язок із понад 3000 вітровими електростанціями.
"Кібератаки – це не гра. Вони впливають на реальний світ. Вони загрожують життю та економіці. Вони становлять небезпеку для нашої демократії та верховенства права… Кіберпростір став нервовою системою нашого суспільства", – підкреслила Бербок.
Крім того, додала вона, кібератаки стали добре налагодженою справою для організованої злочинності, спрямованої на викрадення даних і вимагання грошей.
Цей нелегальний бізнес іноді тісно переплетений з державними акторами.
Міжнародне право повністю застосовується в кіберпросторі, але воно порушується щодня, сказала очільниця німецького МЗС. Вона закликала не сидіти склавши руки і спостерігати за цією "безперервною ерозією", а побудувати визнану в усьому світі державну практику відповідальної поведінки в кіберпросторі.
У 2021 році НАТО визнала, що сукупну кіберактивність можна вважати збройним нападом, нагадала Бербок.
Члени Альянсу, за її словами, повинні бути готові впоратися зі зловмисними кіберінцидентами – в умовах миру, кризи та конфлікту.
Для цього треба оновити системи, якими користуються уряди, а також ті, на які покладаються промислові підприємства та громадяни, – від телекомунікацій до енергетичної інфраструктури та навіть ігор.
Довідка
Перша конференція НАТО з кібербезпеки відбувається в Берліні на базі МЗС Німеччини 9-10 листопада.
В ній беруть участь політики, військові, експерти, представники приватного сектора.
Кібератаки рф
Після повномасштабного вторгнення рф в Україну російські хакери неодноразово здійснювали кібератаки на українські держоргани, об'єкти енергетичної інфраструктури та ін.
Зокрема, під удар попадали і країни-союзники України. Також росіяни атакують комп'ютерні системи прокуратури, яка збирає докази воєнних злочинів рф.
Загалом кіберфахівці Служби безпеки України від початку поточного року нейтралізували майже чотири тисячі кібератак, здійснених російськими хакерами на електронні системи центральних органів влади та критичної інфраструктури.
Нагадаємо, у травні цього року Україна офіційно вступила до Центру НАТО з питань співробітництва в галузі кіберзахисту (CCDCOE). Біля штаб-квартири центру підняли український прапор.
22 грудня винищувач F/A-18 Super Hornet ВМС США зазнав аварії над Червоним морем після помилкового… Читати більше
Атаки російських хакерів на українські реєстри не становлять серйозної загрози для збереження даних. Усі вкрадені… Читати більше
У ніч проти 22 грудня російські війська атакували Україну 103 ударними безпілотниками типу Shahed та інших… Читати більше
У Забайкальському краї російської області зіткнулися вантажні поїзди, внаслідок чого з рейок зійшли десятки вагонів… Читати більше
У Броварах Київської області надзвичайники ліквідували загоряння на даху 25-поверхового будинку, що сталося через падіння… Читати більше
Міжнародний валютний фонд (МВФ) підготував оновлений негативний сценарій розвитку подій для України, який враховує можливість… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.