Як інформує Рубрика, про це повідомляє "Укрінформ", посилаючись на одного з розробників Олександра Длігача.
У чому проблема?
За словами розробників, з 2014 року інноваційні накладки для ран і опіків, дезінфікуючи розчини та препарати для знезараження води активно використовуються і ефективно працюють на фронті, а також користуються попитом і повагою серед військових медиків та волонтерів.
"Зазвичай загоєння поверхні рани може сповільнюватися через присутність в рані ексудату, утворень у вигляді плівок, кірок і струпа з омертвілої тканини і клітинного детриту та/або біоплівок. Ці покриття складно видаляються і створюють сприятливі умови для зростання патогенної мікрофлори", – розповів Длігач.
Яке рішення?
Група українських винахідників створила інноваційні накладки для ран та опіків, які вже допомагають рятувати життя поранених на фронті.
Також вони розробили дезінфікуючі розчини та препарати для знезараження води.
Як це працює?
"Вже у четвер у військовому госпіталі у Кам'янскому відбудеться медична презентація цих накладок для ран та опіків, а також дезінфікуючих розчинів для місцевих медиків та волонтерів", – розповів Олександр Длігач.
За словами розробника, завдяки антибактеріальним компонентам ці вироби можна успішно використовувати для попередження інфікування ран патогенними мікроорганізмами.
Крім того, використання накладок допомагає створювати на раневій поверхні пластифіковане біоцидне газопроникне покриття, яке забезпечує тривалий (до 2-х діб) захист обробленої поверхні.
При цьому, як показала практика, це покриття легко змивається звичайною водою.
Препарати даного напряму почали розроблятися ще в 2000-х роках авторським колективом під керівництвом Леоніда Драпея та Олександра Длігача, що займаються винахідництвом у ряді галузей вже багато років. Зараз авторський колектив продовжує створення та дослідження нових продуктів дезінфектантів 5-го покоління.
Речовини з накладки дозволяють проводити ретельне очищення поверхні рани, зволожувати її і пригнічувати патогенну бактеріальну флору, що й створює умови для якнайшвидшого її загоєння, пояснив Драпей.
Така продукція застосовується також у:
Ці накладки можуть використовуватися для очищення, зволоження і деконтамінації (процесу проведення медико-санітарних заходів з метою усунення хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів з поверхні тіла) гнійно-некротичних ран різного походження, в тому числі:
Як повідомлялось раніше, вчені з університету Ватерлоо створили нову пов'язку на основі гідрогелю, яка допоможе полегшити процес їхньої зміни. Новизна полягає у її здатності безболісно відокремлюватися від шкіри пацієнта при охолодженні.
Нагадаємо, у Барселоні науковці створили прототип штучної матки для недоношених дітей, які народилися на 6 місяці вагітності та менше.
А також Рубрика повідомляла, що американські дослідники з Університету Пенсильванії створили інсулін на рослинній основі, із салату-латуку. Він містить три пептиди, які є природними в інсуліні, і його можна вживати перорально – без уколів.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.