Про це повідомило видання "Ґрати", також про оголошення вироку йдеться у Telegram Південного окружного військового суду, передає Рубрика.
В росії Чередника звинуватили у тому, що він нібито вбив людину у селищі Мирний, що на Донеччині.
За даними російського Слідкому, 28 червня 2022 року старшому сержанту морської піхоти ЗСУ повідомили про підозру.
"27 березня 2022 року Чередник зупинив двох громадянських жителів, зробивши постріли з автомата, наказав їм лягти на землю і зажадав від одного з чоловіків вимовити слово українською мовою, через неправильну вимову застрелив одного із затриманих з автомата", — таку версію розповіли у Слідчому комітеті РФ.
За даними російського суду, вирок законної сили не набрав чинності і може бути оскаржений сторонами в Апеляційному військовому суді.
6 квітня 2023 року видання "Ґрати" повідомило, що у російському Ростові-на-Дону південний окружний військовий суд розпочав розгляд справи 44-річного морського піхотинця Антона Чередника.
Це перший судовий процес над українським військовим у російському суді, до цього всі подібні справи слухалися у судах самопроголошених "ДНР" та "ЛНР".
Що відомо про морського піхотинця Антона Чередника?
У березні 2016 року Антон Чередник прийшов до Криворізького міського військового комісаріату добровольцем і вступив до ЗСУ.
Влітку того ж року разом з іншими добровольцями 501-го окремого батальйону 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ пройшов навчання у 169-му центрі сухопутних військ України "Десна" у Чернігівській області.
Після навчання Чередник уклав контракт на службу у ЗСУ. Чердника відправили на базу відпочинку "Тюльпан" у селі Луначарському Запорізької області, де дислокувався його підрозділ.
На початку 2017 року десантно-штурмову роту 501-го батальйону перекинули до Донецької області.
У 2019-му Антон Чередник продовжив військовий контракт ще на три роки. На початку повномасштабного вторгнення рф він служив у 501-му окремому батальйоні морської піхоти у званні старшого сержанта.
4 квітня 2022 року Антон Чередник потрапив у полон, а вже 8-го числа його відправили до слідчого ізолятора Донецька.
Тоді російська сторона повідомляла про кількасот бійців 501-го батальйону, які потрапили в полон під Маріуполем. Частина з них спробувала прорватися з оточення й опинилася в полоні, а частина змогла відійти до заводу "Азовсталь", де на той час тримали оборону бійці батальйону "Азов" та інші захисники міста.
16 травня командир "Азову" Денис Прокопенко, який перебував на "Азовсталі", повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконано. Після цієї заяви ЗМІ повідомили, що з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхало близько 10 автобусів з українськими військовими.
А 22 вересня командир спецпідрозділу KRAKEN Сергій Величко повідомив, що керівників "Азову" командира Дениса Прокопенка "Редіса" та його заступника Святослава Паламара "Калину", які мужньо захищали "Азовсталь", вдалося звільнили з російського полону.
За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У… Читати більше
У ніч на 16 листопада та рано вранці 17 листопада під час російських обстрілів було… Читати більше
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, який є наразі найпопулярнішим політиком у країні, не конкуруватиме з… Читати більше
У Лубнах Полтавської області через те, що служба у справах дітей не мала статусу юридичної… Читати більше
В Україні через негоду станом на ранок 22 листопада знеструмлені 325 населених пунктів у дев’яти… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.