Про це йдеться в публікації Wall Street Journal, інформує Рубрика.
Протягом року росія вела відповідні переговори з Єгиптом, Пакистаном, білоруссю та Бразилією, намагаючись викупити, зокрема, двигуни для вертольотів.
З Єгипту у грудні можуть надійти близько 150 двигунів для Мі-8 і Мі-17.
За даними видання, лідер Єгипту погодився. Водночас речник єгипетського уряду відмовився від коментарів.
"Ці переговори були частиною спроб росії звернутися по допомогу до своїх давніх клієнтів зброї, які десятиліттями купували російські літаки, ракети та системи протиповітряної оборони, що зробило москву другим за величиною експортером зброї у світі", — йдеться у матеріалі.
росія заявила, що в обмін на це вона пробачить заборгованість Єгипту за поставлену раніше вертольоти, винищувачі і системи ППО і продовжить надавати допомогу у вигляді поставок пшениці.
У Пакистану росія попросила повернути їй щонайменше чотири двигуни до вертольотів Мі-35М.
У Бразилії – хоче викупити 12 двигунів для Мі-35М, що їх Бразилія вивела з експлуатації торік.
Представник МЗС Бразилії заявив, що країна нібито відмовилася від угоди.
білорусь продала москві шість двигунів для транспортних вертольотів Мі-26.
Крім того, росія пожертвувала частиною експортних угод, перенаправляючи зброю, призначену для Індії та Вірменії, на війну проти України.
Зазначається, що торік російський експорт озброєнь сягнув лише $8 мільярдів, що майже удвічі менше, ніж у 2021 році, коли він становив $14,5 мільярда.
Видання зазначає, що значна частина зусиль москви щодо викупу російської зброї припала на той час, коли росіяни намагалися відбити наступ українських сил на сході та півдні країни.
"Поки цей наступ сповільнюється, росія намагається відновити ініціативу на полі бою, але невідомо, чи нові постачання нададуть москві необхідні ресурси для посилення своїх нападів", — зазначає The Wall Street Journal.
Від початку російського вторгнення вертольоти є невід'ємною частиною російських збройних сил. За перші тижні війни росія втратила понад 100 гелікоптерів. Наразі росія у війні в Україні втратила 322 літаків та 324 гелікоптери.
Також повідомлялось, що у рф додалося проблем у літаків російського виробництва "Суперджет". Пілоти повідомляють не лише про відмови у роботі двигунів, а й про відмови навігаційних баз даних.
Окрім того повідомлялось, що Сполучені Штати Америки ввели нові санкції проти постачальників військових технологій до росії. Зокрема, під обмеження потрапили понад 30 фізичних осіб та майже 200 юридичних осіб.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.