Зеленський: уперше в історії російську федерацію не обрали до складу МКС
ООН почала процес очищення від згубного впливу російської федерації, адже вперше в історії організація не обрала рф до складу Міжнародного суду Об'єднаних націй.
Про це заявив президент Володимир Зеленський, цитує Рубрика з посиланням на соцмережу Х Глави держави.
"Уперше в історії ООН її держави-члени відмовили Росії у праві здійснювати правосуддя від їхнього імені в Міжнародному суді ООН. Світ бачить, хто руйнує міжнародне право замість того, щоб його захищати", наголосив український лідер.
Зеленський привітав представників Австралії, Мексики, Румунії, Південної Африки та США з перемогою в голосуванні за Міжнародний суд ООН як в РБ ООН, так і в ГА ООН.
Гірше за ІДІЛ: Глава українського МЗС закликав ООН виключити росію після відео зі стратою полоненого
Нагадаємо, що 9 листопада ООН обирав представників до складу Міжнародного суду ООН. Представник росії Кирилл Геворгян програв представникові Румунії – колишньому міністру закордонних справ Богдану Ауреску. Вони номінувались до складу суду від регіону Східної Європи.
Богдан Ауреску очолював Міністерство закордонних справ Румунії майже 5 років – з листопада 2019 до червня 2023 року, а перед тим протягом одного року у 2014-2015 роках.
Міжнародний суд ООН складається з 15 суддів, причому що три роки обираються п'ять нових суддів. Кожен суддя представляє певну регіональну групу країн і має заручитись підтримкою членів Радбезу й Генасамблеї ООН.
Відмітимо, МКС ООН розглядає декілька скарг України проти росії, пов'язаних з агресією – зокрема, про те, що Росія використала вигаданий "геноцид на Донбасі" для виправдання повномасштабного вторгнення.
Як відомо, Зеленський пропонував виключити російську федерацію з Ради безпеки ООН.
Так, під час виступу на Генасамблеї ООН Глава України розкритикував міжнародну організацію за те, що росія продовжує бути при владі, попри загарбницьку війну, які вона розв'язала проти України.
Нагадаємо, що статус постійного члена РБ ООН дає росії право ветувати рішення органу. І це право держава-агресор неодноразово використовувала для блокування рішень, пов'язаних з агресією рф проти України.
Раніше в Офісі президента заявляли, що росію мали б виключити з Радбезу ООН ще після недопуску місії до Оленівки.
Як писала Рубрика, 10 жовтня, на Генасамблеї Організації об'єднаних націй відбулося голосування щодо обрання країн до Ради ООН з прав людини: росія програла Албанії та Болгарії.