fbpx
Сьогодні
22:35 09 Лис 2023

НСЖУ: в російському полоні перебувають щонайменше 25 журналістів

English version here

Фото: Ілюстративне

На сьогодні у полоні російської федерації знаходяться щонайменше 25 українських журналістів.

Про це заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час пресконференції в Укрінформі на тему: "Підписання меморандуму про співпрацю між ГО "ГРУПА ПАТРІОТ" та Національною спілкою журналістів України".

Як зазначив очільник Спілки журналістів, в полоні знаходяться журналісти, яких затримали на тимчасово окупованих з часу початку повномасштабного вторгнення територій України, а також до полону прирівнюються і місця утримання в неволі кримсько-татарських громадянських журналістів.

"Щонайменше 25 журналістів знаходяться в полоні. Ми називаємо полоном і утримання у місцях неволі кримсько-татарських громадянських журналістів. Наприклад, утримання в неволі Владислава Єсипенка, Ірини Данилович, яких несправедливо затримала окупаційна російська влада в Криму і їх утримує в тюрмах", наголосив Томіленко.

Зокрема, як підкреслив він, з останніх працівників медіа, яких затримали окупанти, Вікторія Рощина, яка поїхала виконувати професійний обов'язок на тимчасово окуповану територію і з нею зник зв'язок кілька місяців тому.

Нагадаємо, що в березні 2022 року Рощину вже захоплювали російські окупанти та 10 днів утримували в Бердянську. Через 5 днів окупанти звільнили її з полону.

Окрім того, росіяни утримують в полоні Ірину Левченко, яка висвітлювала події у Мелітополі, Запоріжжі.

Також Томіленко згадав Дмитра Хилюка – журналіста інформаційного агентства "УНІАН", якого окупанти забрали в полон під час спроби окупації Києва й Київщини, на сьогодні він знаходиться в одній з в'язниць росії.

Зазначимо, що ще в травні цього року Лубінець повідомив, відповідаючи на питання про те, чи є якісь зрушення у питанні звільнення з російського полону журналіста УНІАНу Дмитра Хилюка, що наразі всі зусилля, яких докладає українська влада, він особисто та інші держоргани влади України не показали позитивного результату.

Нагадаємо, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: