Про це заявила міністерка освіти та наукових досліджень ФРН Беттіна Штарк-Ватцингер на заході з нагоди 30-річчя Українсько-німецького науково-технічного співробітництва в Берліні.
"Загарбницька війна Росії проти України завдає важкого удару українській науці. Німеччина твердо стоїть на боці України, як у військовому, так і в цивільному плані. Завдяки чотирьом німецько-українським центрам досконалості, центрам передового досвіду ми підтримаємо Україну за допомогою сучасної наукової системи. Вони також стануть вагомим внеском у відбудову країни", – сказала німецька міністерка.
Очолюване нею відомство виділить до €11 мільйонів протягом наступних чотирьох років для центрів, місця створення яких нещодавно визначено.
Як повідомили в Міністерстві:
Центри планується почати створювати з 2024 року.
При відновленні одну з ключових ролей відіграватиме енергетична галузь, зауважила міністерка.
У межах Green Deal Ukraine планується створити українсько-польсько-німецький "мозковий центр", який опікуватиметься розбудовою стійкої системи енергопостачання на засадах відновлювальної енергетики, адже вона гарантує незалежність, сказала політикиня.
"Ми підтримуємо та будемо залучені до відбудови. Але йдеться більш ніж про відбудову – потрібно побудувати нове, щоби бути кращими", – сказала Штарк-Ватцингер.
Вона додала:
"Україна потребує розумні голови для розумного майбутнього".
Система науки та освіти України як майбутнього члена ЄС має наближатися до європейського наукового простору: що кращі освіта та наука, то краще майбутнє у держави.
Глава міністерства також зазначила, що в Німеччині усвідомлюють, що понад 200 тисяч школярів, які були прийняті в німецькі школи після початку повномасштабної війни, та понад 9100 українських студентів вишів у перспективі мають повернутися на Батьківщину.
"Ми завжди в перспективі маємо ціль, що вони повернуться", – сказала вона.
Міністерка також запевнила, що Німеччина "не звикне" до війни в Україні та не втомиться підтримувати Україну.
Штарк-Ватцингер продемонструвала присутнім осколок російської ракети, який упав неподалік від МОН України.
Вона отримала його під час свого лютневого візиту до Києва. Відтоді цей страшний подарунок лежить у неї в кабінеті.
Нагадаємо, про старт дитячого проекту "Валізка з книжками" для українських бібліотек оголосив Культурний інститут Німеччини Goethe-Institut.
Міністерство економіки України та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підписали меморандум про взаєморозуміння… Читати більше
У неділю чинності набула угода між Ізраїлем і ХАМАС про припинення вогню в Газі та… Читати більше
Британська розвідка проаналізувала просування російської окупаційної армії у Донецькій області, зокрема звертається увага на тиск… Читати більше
До 115-ї річниці від дня народження художника Федора Манайла в Ужгороді встановили мініскульптуру, присвячену митцю.… Читати більше
Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський заявив, що Курська операція - безпрецедентна, тому що країні-агресору… Читати більше
15-17 січня у Львівській, Волинській та Івано-Франківській областях відкрили адаптивні клуби. Ці осередки виграли грантовий… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.