fbpx
Сьогодні
19:25 09 Лис 2023

Минулого року було дев'ять: в Україні залишилось лише два мільярдери

Фото: З відкритих джерел

На сьогодні в Україні залишилось лише двоє мільярдерів – це бізнесмени Рінат Ахметов та Віктор Пінчук.

Про це повідомляє NV.

Як зазначає видання, як мінімум з 2006 року, відколи NV аналізує і щоосені публікує список найбагатших бізнесменів, не було такої ситуації, коли в Україні залишилось лише два мільярдери.

Цьогоріч журнал презентував не сотню, а лише тридцять найбагатших українців.

Їх визначили за допомогою експертів ІТ-компанії YouControl, які:

  • проаналізували операційні та фінансові результати бізнесів зі списку Топ-1000 найбільших компаній України,
  • зважили на воєнні ризики та реальні втрати активів, динаміку виторгу, EBITDA (операційного прибутку до відрахувань на амортизацію) та боргу.

Також за допомогою консультацій інвестбанкірів врахували ринковий коефіцієнт (мультиплікатор) для оцінки компаній у розрізі індустрій — знов з урахуванням воєнних ризиків. У випадку публічних компаній використано дані щодо ринкової капіталізації компаній.

Так, перше місце посідає – Рінат Ахметов (СКМ) зі статками 6,59 млрд дол – порівняно з 2022 роком вони впали на 43%.

Другу сходинку в рейтингу займає Віктор Пінчук (EastOne) зі статками в 1,72 млрд дол – знизились порівняно з попереднім роком на 34%.

Третє місце посіли Петро та Олексій Порошенки (Roshen) з 954 млн дол (-37%).

Також до п'ятірки найбагатших увійшли:

  • Галина та Олександр Гереги (Епіцентр-К) – 907 млн дол (-38%);
  • Влад Яценко (Revolut) – 894 млн дол (-30%).

Нагадаємо, що торік NV не публікувало рейтинг топ-100 найбагатших українців, однак за даними рейтингу Forbes статки у понад мільярд доларів на грудень 2022 року мали дев'ять українських бізнесменів.

Рубрика писала, що українські підприємиці — жінки-титанки, які попри всі труднощі продовжують вести свою справу й підтримувати країну економічно.

Коли починаєш власний бізнес, прораховуєш найменші ризики. Однак врахувати війну неможливо. Стикнувшись із нею віч-на-віч на окупованих чи прифронтових територіях, мусиш вирішувати зовсім інші проблеми, ніж ті, до яких готувався, а ще — стикатися з найбільшими страхами та викликами.

"Рубрика" поговорила з трьома жінками, які попри все знайшли в собі сили відновити свою справу. Читайте про це у нашому матеріалі: "Не треба боятися — треба починати й робити": історії жінок, які наважились відновити свій бізнес під час війни".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: