Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на брифінгу в Брюсселі.
"Ми можемо почати переговори [з Україною і Молдовою] вже негайно, як тільки Європейська рада прийме рішення", — сказала вона журналістам.
Очільниця ЄК наголосила, що Україна виконала понад 90% рекомендацій, які висунула Єврокомісія.
"На цій підставі ми рекомендували сьогодні, щоб Рада відкрила переговори про вступ. Ми також рекомендуємо, щоб Рада схвалила переговорну рамку, коли Україна виконає триваючі реформи", зазначила вона.
Процес, як очікують, буде запущено наприкінці березня 2024 року. Прискореної процедури вступу не буде, нашій країні потрібно буде забезпечити розвиток у деяких сферах.
Очільниця ЄК також похвалила Україну за те, що та продовжує втілювати реформи попри повномасштабну війну.
"Головний прогрес був досягнутий у конституційній реформі, реформі у сфері правосуддя, у відборі до Вищої ради правосуддя, у антикорупційних процесах, боротьбі з відмиванням грошей, були важливі заходи для обмеження впливу олігархів на громадське життя, новий закон про медіа, прогрес щодо національних меншин. Реформи, що залишились, виконуються, і це добре", підкреслила фон дер Ляєн.
Своєю чергою у звіті, оприлюдненому ЄК, сказано, що Комісія рекомендує, аби Рада ухвалила переговорну рамку, після того як Україна:
"Ще один історичний крок для громадян України… щодо їхніх євроінтеграційних устремлінь. Сьогодні ми прийняли пакет розширення на 2023 рік. Незважаючи на війну, Україна продемонструвала рішучість домогтися істотного прогресу у створенні потужної динаміки реформ. Ми рекомендуємо Європейській Раді розпочати переговори про вступ України", – заявили в Єврокомісії.
До того ж Україна має продовжувати боротьбу з корупцією шляхом подальших розслідувань та вироків щодо корупції.
До речі, Зі слів глава ЄК, комісія також рекомендує відкрити переговори про вступ до ЄС з Боснією та Герцеговиною, "як тільки буде досягнуто необхідного ступеня відповідності критеріям членства".
Крім того, Єврокомісія рекомендує Єврораді надати Грузії статус країни-кандидата за умови проведення певних реформ.
Нагадаємо, ЄК вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Водночас інші три критерії супроводжуються рекомендаціями від Єврокомісії щодо подальшого виконання.
Cеред не повністю виконаних критеріїв – є саме реформи законодавства щодо нацменшин.
Що відомо про вступ до Євросоюзу
Як відомо, Єврокомісія 17 червня 2022 року рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС і висунула сім умов для початку переговорів про вступ:
Нещодавно президент Зеленський заявив, що це рішення може стати найсильнішим у десятилітті: Україна чекає перемовин.
Своєю чергою Угорщина заявила, що до поки не будуть виконані угорські вимоги щодо мови освіти, Будапешт блокуватиме початок переговорів з Україною про вступ до Європейського Союзу.
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
У Ірпені офіційно відкрили відновлений торговельно-розважальний центр "Жирафа", який був майже повністю зруйнований російськими військами… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.