Photo: CNN News
Таку заяву зробив представник Держдепартаменту США Ведант Пател на брифінгу для преси напередодні.
"Я думаю, що важливо пам'ятати, що Україна перебуває в такому становищі, тому що Росія продовжує вести свою повномасштабну незаконну війну проти України. Україна та її народ борються за виживання", – заявив він.
Пател також нагадав, що на цей час майже 20% території України перебувають під тимчасовою окупацією.
Окрім того, десятки мільйонів громадян були вимушені стати біженцями та тимчасово переміщеними особами. Водночас, росія продовжує щоденні обстріли всієї української території.
Представник Держдепу Штатів зазначив, що позиція, яку озвучив Зеленський, зрештою "відповідає їхній Конституції".
"Ми також чітко заявили нашим українським партнерам про наше зобов'язання підтримувати не лише Україну в її боротьбі, але й підтримувати обережний і конституційний підхід до збереження демократії у воєнний час", – зазначив Пател.
Він також додав, що США й далі віддані не лише підтримці України в її боротьбі проти агресії рф, а й збереженню міцності демократії у воєнний час.
Варто зазначити, напередодні Зеленський сказав, що проводити президентські вибори в Україні в умовах повномасштабного вторгнення держави-агресора росії – не на часі. Ба більше, глава держави вважає, що вкидати в суспільство тематику виборів у воєнний час – безвідповідально та легковажно.
Вибори під час війни
Нагадаємо в Україні вибори президента заплановані на 2024 рік. Вони мають пройти наприкінці березня.
Але зараз у нашій країні діє воєнний стан, який запровадили ще на початку повномасштабного вторгнення російських окупантів. Згідно із законом, під час воєнного стану проведення виборів заборонено.
Зауважимо, що влітку американський сенатор Ліндсі Грем висловив думку, що вибори в Україні мають відбутись наступного року, незважаючи на те, чи закінчиться війна. Він вважає, що це буде кращим доказом змін у країні.
Своєю чергою президент Володимир Зеленський вважає, що проведення виборів найближчим часом забере увагу українців та світу від головного – від процесу відновлення миру. Окрім того, організувати вибори в умовах бойових дій складно, а також це суперечить законодавству.
Раніше Данілов також казав, що в Україні під час війни організувати вибори практично неможливо. Він зазначив, що передвиборча агітація не може проходити в окопах, де зараз перебувають сотні тисяч українців.
Також понад 60% громадян України вважають, що вибори потрібні тільки після закінчення війни.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.