Про це пише Рубрика, посилаючись на рішення, яке було ухвалено 8 листопада, під час слухання законопроєкту.
Під час засідання комітет схвалив законопроєкт із результатом 40 голосів "за" та два "проти".
"Уповноважити державного секретаря надавати додаткову допомогу Україні, а також для інших цілей, використовуючи активи, конфісковані у Центрального банку Російської Федерації та інші суверенні активи Російської Федерації", наголосили в документі.
Він передбачає, що держсекретар спільно з Агентством США з міжнародного розвитку протягом 180 днів після набрання чинності законом, якщо його буде ухвалено, має надати відповідним комітетам Конгресу "оцінку найбільш нагальних потреб України у відновленні, допомозі в галузі безпеки та гуманітарної допомоги".
У документі мова йде про те, що конфісковані кошти акумулюються у спеціальному Фонді підтримки України, а "у разі потреби право власності та дохід від конфіскованих російських суверенних активів (…) переходять до уряду Сполучених Штатів".
Зауважимо, що відповідний документ на розгляд вніс конгресмен-республіканець Майкл Маккол. Цей законопроєкт вимагає від адміністрації Байдена передати Україні заморожені суверенні активи Росії.
"Настав час, щоб Росія розплачувалася за війну, яку вона розпочала", – вважає Маккол.
До того ж як розповів Маккол під час слухань у Конгресі, його законопроєкт також унеможливлює повернення російських активів до рф, поки вона не виплатить компенсацію Україні.
"З розвитком війни має розвиватися і наша економічна стратегія. Це включає і підтримку України, яка дозволить їй стати повноцінним економічним гравцем у Європі", своєю чергою під час слухань додав співголова Комітету з міжнародних відносин, конгресмен-демократ Грегорі Мікс.
Також Мікс підкреслив, що це потрібно робити під час війни, а не тільки після перемоги України.
Нагадаємо, на початку вересня уперше Сполучені Штати оголосили про передачу Україні активів, конфіскованих в російських підсанкційних олігархів.
Що відомо про конфіскацію роісйських активів
Як відомо, СБУ впродовж 2022-2023 років і станом на початок серпня арештували активи російських бізнесменів, які фінансують війну, на майже 190 мільярдів гривень.
Зокрема, мова йде про корпоративні права та нерухоме майно десятків підприємств, кінцевими бенефіціарами яких є російські корпорації "Роснефть", "Росатом", "Газпром", "Ростех" та російські банки.
Окрім того, економічні санкції застосували до понад 4 тисяч компаній рф, які безпосередньо фінансують військове вторгнення, допомагають росії обходити санкції та закуповувати матеріали, техніку військового призначення і компоненти озброєнь в інших країнах.
До того ж, активи російських олігархів арештовують за кордоном:
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.