Про це повідомляє "Рубрика".
Минулорічні дослідження Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) та Українського фонду стартапів показали, що початок повномасштабної війни суттєво загальмував розвиток ринку стартапів в Україні. Станом на кінець минулого року більшість керівників стартапів оцінювали свою поточну ситуацію як погану. 12% опитаних компаній припинили свою діяльність після російського вторгнення.
Нині команда Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) та її партнери провели вже третій аналіз української стартап-екосистеми. Воно дозволило дізнатися, як почуваються українські стартапи зараз і як вже зараз можуть долучитись до відбудови та трансформації України за різними напрямками.
В опитуванні взяли участь 107 стартапів, зацікавлених у темі відбудови України. 85% з них нині в Україні, причому більше половини з цієї частки працюють у Києві.
З решти 15% тих, хто релокувався, 56% переїхали до Польщі, на другому місці США з показником 17,6%.
Майже третині, а саме 31% опитаних вдалося залучити інвестиції у свої розробки. Це великий успіх, особливо під час війни, наголосив керівник Polish-Ukrainian Startup Bridge Лукаш Вавак.
53% опитаних стартапів мають оптимістичні сподівання щодо свого майбутнього в контексті відбудови України. 46% не планують переносити бізнес за кордон після завершення війни.
49% представників стартапів відповіли, що мають плани та стратегії, які допоможуть їм брати активну участь у процесі відбудови країни. Ще у 15% відповідей підприємці висловили обережність, зазначивши, що є ще багато невідомих, які можуть вплинути на їхні зусилля, ідеться в дослідженні.
Стартапи уже мають проєкти для відбудови і готові розробляти ще
81% опитаних представників стартапів відповіли ствердно на питання про те, чи може їхнє рішення допомогти у відбудові України.
На запитання про сектори, у яких стартапи можуть сприяти відновленню, 44% респондентів вказали на сферу послуг, де вони пропонують інноваційні рішення для споживачів і підприємств. 28% стартапів зосереджені на секторі освіти, 23% — на наданні інноваційних медичних рішень. 26% респондентів назвали сектор інфраструктури і 26% спрямовані на ІТ-галузь, зокрема створення програмного забезпечення, додатків або систем забезпечення безпеки.
На запитання, чи розглядали б вони створення нового (іншого) проєкту для відбудови України надалі, аж 78% відповіли ствердно, а 22% — негативно.
"Ці відповіді свідчать про те, що стартапи готові до тривалої участі в процесі відбудови та розробки інноваційних рішень", йдеться в дослідженні.
Дослідникам також вдалося виокремити "секрети" успішності українських стартапів.
Серед них зокрема такі:
Водночас викликом залишається повернення стартаперів з-за кордону. 47% учасників опитування планують повернутися додому. Але 35% ще не визначилися, і саме на комунікації з ними має нині зосередитися наша держава, вважає Лукаш Вавак.
18% респондентів чітко висловилися, що не планують повертатися, ідеться в дослідженні. Це може бути пов'язано з кращими умовами розвитку за кордоном, встановленням міцного позиціювання на новому ринку або неготовністю відновити бізнес із самого початку на внутрішньому ринку, вважають автори дослідження.
Також учасники опитування наголошували на потребі залучати кошти від держави та міжнародних фондів.
Та загалом, відзначив керівник Polish-Ukrainian Startup Bridge Лукаш Вавак, за результатами дослідження він радитиме польським стартапам: "Робіть так, як українці, і матимете успіх".
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.