fbpx
Сьогодні
12:13 07 Лис 2023

ЗМІ: Україна повністю виконала лише 4 критеріїв кандидата на вступ, вважають у Єврокомісії

English version here

Фото: З відкритих джерел

Три критерії, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу з семи ще отримали рекомендації від Європейської комісії, водночас ЄК вважає повністю виконаними чотири.

Про це йде мова у звіті щодо України. Це внутрішній документ Єврокомісії, що опинився у розпорядженні Радіо Свобода.

Єврокомісія вважає, що Україна повністю виконала наступні критерії:

  • впровадження законодавства щодо процедури добору суддів Конституційного суду України, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії;
  • завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції й створення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • відповідність законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам FATF і схвалення стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору;
  • реформа медіагалузі – приведення українського законодавства у відповідність з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час свого останнього візиту до України, 4 листопада 2023 року Фото: Reuters

Водночас інші три критерії супроводжуються рекомендаціями від Єврокомісії щодо подальшого виконання.

  • Зокрема, завершеним повністю не вважається подальше посилення боротьби з корупцією.

У рамках цього кроку Єврокомісія очікувала, зокрема, призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та директора НАБУ.

У документі Єврокомісії мова йде про те, що "Україна все ж повинна прийняти закон про збільшення штатного розкладу НАБУ та вилучити із закону про запобігання корупції норми, які обмежують повноваження НАЗК продовженням перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу".

  • Щодо обмеження надмірного впливу олігархів, якого в Брюсселі також очікували від Києва, сказано, що "Україні все ж варто схвалити закон про лобіювання відповідно до європейських стандартів".
  • У частині реформи законодавства щодо нацменшин, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії, нагадується, що виконані не всі з них.

Єврокомісія зауважує на необхідності впровадити решту зауважень, згаданих "у висновку від червня 2023 року та її подальшому висновку від жовтня 2023 року, зокрема шляхом внесення змін до законів про державну мову, ЗМІ та освіту".

Що відомо про вступ до Євросоюзу

Як відомо, Єврокомісія 17 червня 2022 року рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС і висунула сім умов для початку переговорів про вступ:

  • реформа Конституційного суду,
  • продовження судової реформи,
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП,
  • боротьба з відмиванням коштів,
  • втілення антиолігархічного закону,
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським,
  • зміна законодавства про нацменшини.

Уже 8 листопада Єврокомісія у своєму щорічному звіті надасть оцінку прогресу України на шляху до членства в ЄС. Найімовірніше, вона буде позитивною, однак Києву можуть висунути додаткові умови.

Нещодавно президент Зеленський заявив, що це рішення може стати найсильнішим у десятилітті: Україна чекає перемовин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: