Для росіян розвідка на основі відкритих джерел стала справжнім інструментом, – речник МОУ

Про певні події ворог часто дізнається з відкритих джерел, тому існують деякі обмеження на поширення певної інформації.

Про це сказав начальник Управління преси та інформації Міністерства оборони Ілларіон Павлюк у ефірі телемарафону "Єдині новини", повідомляє Рубрика.

"Феномен цієї війни – завдяки тому, що у нас демократичне суспільство, ворог часто дізнається про якісь події не з власних джерел, не від власної розвідки, а саме з відкритих джерел, медіа. І тому коли військові кажуть "будь ласка, не повідомляйте про цю подію" – це має сенс. Має сенс повідомити про визволений населений пункт на дві доби пізніше. Бо ворог користується відкритими джерелами не тільки тому, що всі ними користуються, а ще і, зокрема, через те, що у самого ворога бувають проблеми з тим, як рухається негативна інформація з фронту до командувань. В тоталітарному суспільстві особливо з цим проблема: хочеться більше звітувати, ніж показувати реальний стан справ. І ми не мусимо точно допомагати в цьому ворогу", – сказав Павлюк.

Він зауважив, що розвідка на основі відкритих джерел стала справжнім інструментом як для української сторони, так і для ворога.

"Як тільки інформація з відкритих джерел дає ворогу можливість щось зрозуміти, він це використовує негайно", – наголосив Павлюк.

Він додав, що обмеження на поширення певної інформації стосуються не тільки медіа, а й різноманітних блогерів, телеграм-каналів.

"Інформаційне поле – це мозаїка, дуже різна інформація: достовірна, недостовірна, чутки, фейки, чиїсь інформаційні операції, чиєсь сприйняття події, яке вже дуже сильно відірвано від події. Коли розвідка працює за відкритими джерелами, вона всю цю мозаїку збирає, ніби як картину з пазлів. Ми хочемо, щоб у ворога було якомога менше елементів пазлів", – сказав речник МОУ.

Як повідомляла Рубрика, Ілларіон Павлюк очолив Управління преси та інформації Міністерства оборони України у жовтні 2023 року. До цього він обіймав посаду у Головному управлінні розвідки МОУ.

Що відомо про письменника Ілларіона Павлюка

Народився у 1980 році в Скадовську, що на Херсонщині.

Павлюк — багатодітний батько, письменник, журналіст, автор бестселерів "Я бачу, вас цікавить пітьма", "Білий попіл", "Танець недоумка".

У 2015 році він воював на Донбасі у складі добровольчого розвідувального спецпідрозділу "Гарпун". Після початку повномасштабної війни мобілізувався в один із підрозділів ГУР.

Свіжі дописи

  • Новини

100-річчя Українського радіо: з нагоди ювілею НБУ випустив пам’ятну монету, а “Укрпошта” – марку

До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

На знищення 400 мін в акваторії Чорного моря може піти п’ять років, – Плетенчук

Україні знадобиться до п’яти років на знешкодження чотирьох сотень мін у Чорному морі. Також задля… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Норвегія долучиться до “данського формату” підтримки України

Норвегія долучиться до "данського формату" підтримки - прямого фінансування виробництва українського озброєння і техніки. Про… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

“Енергоатом” назвав актом ядерного тероризму погрози росії зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС

Російська Федерація погрожує зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Це акт ядерного тероризму. Про це… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Шмигаль зустрівся із заступником Держсекретаря США: обговорили відновлення інфраструктури й захист енергооб’єктів

У Києві, 15 листопада, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та заступника Державного секретаря США,… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

“Мінська-3” не буде, нам потрібен реальний мир: Зеленський прокоментував розмову Шольца та путіна

Дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца російському диктатору володимиру путіну - це скринька Пандори. За ним… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.