У міноборони росії заявили про успішне випробування балістичної ракети "Булава"
У міністерстві оборони російської федерації повідомили, що нібито успішно здійснили тестовий пуск балістичної ракети "Булава", яка може нести ядерну зброю.
Про це повідомили у пресслужбі російського оборонного відомства, інформує Рубрика.
У російському міністерстві зазначили, що міжконтинентальну ракету "Булава" начебто випустили з підводного човна "Император Александр III" в акваторії Білого моря.
Вона нібито влучила в ціль на півострові Камчатка.
Також у відомстві додали, що успішний пуск балістичної ракети — це завершальний етап випробувань.
Після цього, за їхніми словами, мають ухвалити рішення про прийняття підводного човна до складу російського флоту.
Нагадаємо, напередодні українська розвідка повідомляла, що в росії провалилися випробування ракет "Ярс" та "Булава", які є носіями ядерної зброї.
За даними української розвідки, ракета "Ярс" збилася з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил рф 25 жовтня 2023 року.
Данілов прокоментував можливість повернення Україні ядерного статусу: "ситуація складна"
Також невдалим в українській розвідці назвали випробувальний запуск із підводного ракетного крейсера "Борей" балістичної ракети РСМ-56 "Булава", що вкотре засвідчило її ненадійність.
"Усі перелічені проблеми стратегічних ядерних сил держави-агресора рф ― прямий наслідок санкційної політики цивілізованого світу проти москви за розв'язану нею війну проти України, а також неспроможності науково-технічної та промислової баз росії виготовити необхідні компоненти на заміну імпортним", — резюмували тоді в Головному управлінні розвідки України.
Зазначимо, що російська федерація також має складнощі в планах щодо вдосконалення повітряних компонентів стратегічних ядерних сил. У межах модернізації літаків Ту-160 та Ту-95С росіяни мають здатність щорічно опрацьовувати 1-2 літаки.
"Заплановане на 2023 рік постачання нових стратегічних бомбардувальників Ту-160М2 перенесене на більш пізній термін, оскільки росіяни так і не змогли відновити виробництво нової версії двигунів НК-32", – відзначає пресслужба.
Окрім того, нагадаємо, 1 березня росія в односторонньому порядку повідомила США про те, що вона припиняє свою участь у ДСНО. До цього такий крок анонсував диктатор володимир путін.
Мета договору полягала в тому, щоб країни відповідно до взаємних зобов'язань скорочували кількість ядерної зброї.
Зокрема, діючі домовленості передбачали зменшення для кожної зі сторін числа розгорнутих боєзарядів до 1550 одиниць, а міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет на підводних човнах та важких бомбардувальниках – до 700 одиниць.