Про це пише Рубрика, посилаючись на вечірнє відеозвернення 3 листопада.
У чому проблема?
Нагадаємо, що 21 вересня Верховна Рада ухвалила "євроінтеграційний" законопроєкт № 9610 про національні меншини. Законопроєкт про нацменшини є однією з головних вимог для початку переговорів про членство України в Євросоюзі.
У грудні 2022-го його вже ухвалили в цілому. Та 12 червня Європейська Комісія "За демократію через право" (Венеційська Комісія) оприлюднила висновок до закону "Про національні меншини (спільноти) України" No 2827-IX від 13 грудня 2022 року.
У висновку містяться зауваження, здебільшого спрямовані на:
Окрім того, цей закон президента Володимира Зеленського просив переглянути президент Румунії Клаус Йоганніс.
Також Угорщина роками блокувала співпрацю Києва з НАТО, заявляючи про "політику порушення прав національних меншин".
Яке рішення?
Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо національних меншин, який є одним з семи критеріїв для вступу до Європейського Союзу
"Підписав сьогодні важливий закон щодо національних спільнот. Реалізували ще один критерій для нашої євроінтеграції. Додаткові гарантії для національних спільнот в Україні, додаткові гарантії для нашого руху в Євросоюз. Продовжуємо роботу далі у виконанні рекомендацій Єврокомісії", — сказав у зверненні Зеленський.
Як це працює?
Як зазначають у пояснювальній записці до докумета, цей документ вносить зміни до закону "Про національні меншини (спільноти) України", відповідно до яких:
"Відповідно до положень Конституції України держава повинна сприяти розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин України.
Належний рівень захисту прав і свобод осіб, які належать до національних меншин, є ознакою демократичного розвитку як самої держави, так і суспільства в цілому", — зазначили автори документа.
Довідка
Як відомо, Єврокомісія 17 червня 2022 року рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС і висунула сім умов для початку переговорів про вступ:
Нагадаємо, кримські татари, роми, греки, вірмени, євреї… росія не обирає жертв. Усі громадяни України опинилися в небезпеці через російську агресію.
"Рубрика" розповідає, як представники національних меншин знаходять рішення, щоб підтримати одне одного в Україні та за кордоном. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Україна багатьох облич: як національні меншини підтримують одне одного під час війни".
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.