Про це пише Рубрика, посилаючись на Офіс Президента.
Під час виступу Зеленський нагадав, що українські залізничники допомогли евакуювати 4 мільйони людей із зони бойових дій.
"Наша залізниця, ви всі, ви змогли перевезти вже тільки від початку цього року більше, ніж 120 млн тонн вантажів, зокрема, і глобально важливих вантажів, таких, як продовольство. І я вдячний кожній країні та Євросоюзу за підтримку залізничних шляхів", – сказав Глава держави.
Зі слів Президента, від початку повномасштабної війни українські залізничники змогли побудувати нові життєво важливі маршрути, яких Україна потребувала десятки років.
"І це маршрути з Польщею, з Румунією, Молдовою. Українські залізничники додають Європі внутрішньої інтегрованості, внутрішніх зв'язків", – сказав український лідер.
Зеленський наголосив, що "наша залізниця – це значно більше, ніж просто транспорт".
"Це гарантія, що наші люди, наша українська економіка, наша держава не будуть відірвані від європейських країн, які нам допомагають.
Наша залізниця – це гарантія, що області України, наші міста, наші села в різних частинах нашої держави навіть під обстрілами російських терористів об'єднані в один простір життя з необхідними сенсами, з необхідними товарами", зауважив Глава держави.
Президент також зазначив, що російсько-українська війна забрала життя 530 працівників української залізниці. Їхню пам'ять присутні вшанували хвилиною мовчання.
Своєю чергою Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Україна може пишатися своїми залізничниками.
"З самого початку російської війни проти України ви працюєте безперервно в таких складних умовах. Ви допомагаєте своїм співвітчизникам знаходити притулок у Європейському Союзі й повертатися знову додому.
Ви перевозите зерно і життєво важливі продукти з України і до всього світу.
І ви зв'язуєте свою країну і свій народ. Ви підтримуєте лінію життя, і я можу стати свідком цього, тому що вже 6 раз я приїжджаю до Києва потягом, і я можу сказати, що цей потяг став легендою", – сказала вона.
Зеленський і фон де Ляєн подякували українським залізничникам за їхню роботу. Президент вручив їм державні нагороди.
Нагадаємо, що 4 листопада голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прибула до Києва та зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським. Очільниця Єврокомісії має також виступити в Верховній Раді.
Довідка
4 листопада запроваджено згідно з Указом Президента від 15 липня 1993 року (зі внесеними змінами від 11 грудня 2002) професійним святом Укрзалізниці.
Саме 4 листопада у 1861 році до Львова вперше прибув потяг, який з'єднував територію сучасної України з Віднем, Краковом та Перемишлем.
Цей день вважається початком історії залізниць в Україні. Ділянка залізниці Одеса-Балта, яку було прийнято вважати початком зародження залізничного транспорту в Україні, була побудована на 5 років пізніше від лінії Перемишль-Львів.
Як писала Рубрика, 4 листопада з нагоди професійного свята Укрзалізниця випустила щемливий ролик про життя українців "до" та "після" того, як російські війська почали окуповувати наші землі.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.