Про це інформує Рубрика із посиланням на Defense News.
Франчетті також стала першою жінкою, яка увійшла до Об'єднаного комітету начальників штабів США.
В останні місяці вона виконувала обов'язки командувачки ВМС на посаді віцеголови.
За інформацією пресслужби ВМС США, Ліза Франчетті служить в американських ВМС з 1985 року.
Народилася 25 квітня 1964 року в місті Рочестер штату Нью-Йорк.
Навчалася в Школі журналістики Північно-Західного університету (Еванстон, штат Іллінойс), здобула ступінь бакалавра наук у галузі журналістики та відзнаку кафедри історії.
Під час навчання приєдналася до програми підготовки офіцерів запасу ВМС і 1985 року була призвана на службу.
Згодом Ліза Франчетті навчалася у Воєнному коледжі ВМС в Ньюпорті, штат Род-Айленд, отримала ступінь магістра з організаційного менеджменту в Університеті Фенікса.
Франчетті командувала Шостим флотом ВМС США, який охоплює Європу та Африку, була директоркою зі стратегії, планів і політики Об'єднаного штабу міноборони США.
Вона є також другою жінкою в історії ВМС США, яка отримала звання чотиризіркового адмірала.
У липні 2023 року президент Джо Байден висунув її на посаду керівниці американських ВМС.
Жінки в ЗСУ
Нагадаємо, чисельність військовослужбовиць ЗСУ збільшилась на 40 відсотків порівняно з 2021 роком.
"За 2 роки кількість жінок у війську зросла на 12 тисяч – зараз проходить службу майже 43 тисячі військовослужбовиць", – зауважили у Міноборони.
Наголошується, що Міністерство оборони скасувало всі обмеження для доступу військовослужбовиць до будь-яких посад.
Так, раніше жінки могли проходити службу на посадах переважно медичних спеціальностей, зв'язківців, бухгалтерів, діловодів і кухарів. На сьогодні жінка в армії може бути водієм, гранатометником, заступником командира розвідувальної групи, командиром бойової машини піхоти, ремонтником, кулеметником, снайпером тощо.
Жінкам також надана можливість для здобуття військової освіти всіх рівнів. Зокрема, у 2019 році уряд дозволив вступати до військових ліцеїв дівчатам. Опановувати можна ті ж самі спеціальності, що й чоловікам, та в подальшому служити за широким переліком посад.
Крім того, Міноборони організувало системну роботу щодо підвищення рівня компетентності особового складу із забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.
Аспекти рівноправності на сьогодні враховуються під час розроблення нормативно-правових актів. Так, усі документи, які розробляє Міноборони, проходять гендерну експертизу.
Також ведеться регулярна робота щодо заходів із запобігання сексуальним домаганням й іншим порушенням прав людини, зокрема гендерно зумовленим – домашньому насильству, дискримінації на робочому місці тощо.
"Україна продовжує інтегрувати стандарти НАТО у ЗСУ, зокрема, у сфері гендерної рівності. Ми чітко слідуємо принципам Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та стратегічним плануючим документам, які гарантують рівні права жінок і чоловіків у ЗСУ", – підкреслили в Міноборони.
У Донецькій області на Новопавлівському напрямку поблизу Великої Новосілки є ризик оперативного оточення українських Сил… Читати більше
Якщо скоротити чисельність українських Сил оборони, то замість них знадобляться інші війська у тій кількості,… Читати більше
Ініціатива "Пліч-о-пліч", започаткована як допомога регіонів України у відбудові громад деокупованої Херсонської області, вийде на… Читати більше
Стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро готується Катерина Єсипчук: вона завершує навчання. Про це йдеться в… Читати більше
У Сумській області українські прикордонники взяли в полон російського військового за допомогою безпілотника. Про це… Читати більше
24 січня в Миколаєві відкриють Українсько-данський молодіжний дім. Новий простір для молоді відкриється подією Åbne… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.