Про це інформує Рубрика.
З кожним роком тема сексуальної освіти серед підлітків та молоді стає дедалі актуальнішою.
Згідно з даними UNICEF, Україна лідирує в Європі за кількістю ВІЛ-інфікованих.
А середній вік початку статевого життя для хлопців складає 14,4 роки, для дівчат — 15,1.
Все більше неповнолітніх стають матерями.
Зокрема понад 5700 дівчат народили у віці від 15 до 17 років. Попри це в українських школах сексуальна освіта не є частиною програми. Її вивчають лише частково в інших дисциплінах.
"У нашій країні дуже низький рівень обізнаності в темі сексуальної освіти, в той час, коли у Швеції, Нідерландах чи Великобританії з дітьми про це починають говорити в садочках, коли їм 3-4 роки. Навіть прогресивні освічені люди, з якими я взаємодіяла на наших заходах, стигматизують тему сексу та сексуальності, табуюють її у своїх родинах. А до сексуальної освіти ставляться як до того, що спонукатиме їхніх дітей до початку статевого життя. А це абсолютно не так! — говорить співзасновниця "Фонду Маша" Марія Єфросиніна. — Тому розробка програми для дітей та підлітків у школах є дуже важливим кроком. "Фонд Маша" вирішив стати одним зі співініціаторів цього проекту. У нас є великий досвід роботи в напрямку сексуальної освіти та експертиза".
Низьку поінформованість у суспільстві щодо сексуальної освіти підтверджують дані Фонду ООН у галузі народонаселення.
Зокрема 33% опитаних вчителів вважають, що гомосексуальних людей потрібно лікувати, а ще 33% педагогів виступають проти абортів.
62% вчителів думають, що дівчата в коротких спідницях та з макіяжем провокують хлопців.
Щоб виправити цю ситуацію, потрібно розробляти методички та вказівки МОН. Таку ініціативу підтримує 58% вчителів.
Враховуючи статистику поінформованості українських вчителів в темі сексуальної освіти, впровадження сексуальної освіти в Україні має розпочатися з роботи з ними, а паралельно — з батьками та дітьми.
"Згідно з даними UNESCO, викладання сексуальної освіти в школах відтерміновує вік початку статевого життя, знижує ризик передавання інфекцій статевим шляхом, кількість випадків небажаної вагітності зменшується, — вважає СЕО EdEra Ілля Філіпов. – Нам важливо якісно працювати з вчителями, батьками та дітьми. Для кожної з цих груп має бути розроблена окрема програма з просвітництва на тему сексуальної освіти та сексуального виховання".
У результаті зустрічі буде розроблена програма реформування сексуальної освіти в школах і створена експертна група, яка працюватиме над її втіленням.
Як повідомлялось раніше, абсолютна більшість батьків і вчителів погоджуються з тим, що в школах треба викладати сексуальну освіту, однак далеко не всі педагоги упевнені у своїх можливостях, а також багато з них мають низку упереджень.
російські загарбники активно окопуються вздовж узбережжя Євпаторії, чекаючи удару Сил оборони. Через дефіцит особового складу… Читати більше
З різних регіонів України й з-за кордону художники, дизайнери й фотографи можуть долучитися до акції… Читати більше
За даними Sinoptik.ua, після тижня не надто комфортної погоди вихідні потішать нас сонцем і відносно… Читати більше
За сприяння головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського Служба безпеки затримала підполковника Сил спеціальних операцій, який передавав… Читати більше
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп знову виступив із заявою про припинення війни в Україні… Читати більше
Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.