Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерстві оборони.
У чому проблема?
Під час війни в країні мобілізувалися тисячі українців та українок, які зараз мужньо захищають нашу державу від російської навали. Щоб приєднатися до лав ЗСУ, усі вони повинні в першу чергу пройти військово-лікарські комісії. Це стосується і тих військовослужбовців, які отримали поранення та лікувалися.
Для цього захисники мали вистоювати довжелезні черги, бо самих комісій не вистачало для обслуговування такої кількості військових. Для тих, хто має тяжкі поранення така процедура взагалі виглядає тортурою.
Своєю чергою ще у травні поточного року Кабінет Міністрів працював над тим, щоб прибрати зайву бюрократію та можливі зловживання з процесу проходження військово-лікарських комісій.
Яке рішення?
Тому в Україні всі військово-лікарські комісії в усіх шпиталях мають перейти на електронні черги. На сьогодні це вже можливо.
"Одна з основних переваг (електронної черги – ред.) – це те, що для військових зникає потреба приїздити до поліклініки на 8 ранку та цілий день чекати на зустріч з лікарем", – зазначають у відомстві.
За даними Міноборони, на сьогодні сервіс розгорнутий у всіх військових поліклініках, де можна пройти амбулаторне ВЛК (без госпіталізації), а найактивніше єЧергою користуються у Києві, Одесі, Дніпрі та Вінниці.
Як це працює?
Як розповіли у міністерстві, на електронну чергу бійця може поставити начальник медичної служби військової частини.
"Електронна черга на ВЛК вже доступна для всіх військовослужбовців у військових поліклініках", – написали у відомстві.
Для того, щоб поставити військовослужбовця в електронну чергу:
У Міноборони додають, що на основі записів та проходження військово-лікарської комісії лікарі аналізують дані щодо завантаженості та дефіциту спеціалістів.
У разі потреби, медики шукатимуть додаткових профільних спеціалістів як серед мобілізованих медиків, так і серед цивільних спеціалістів.
У Міноборони наголосили, що протягом останнього місяця майже половина пацієнтів військових поліклінік записалися для проходження ВЛК заздалегідь, кажуть в Міноборони.
Міноборони ставить за мету залучити всіх начальників медичних служб військових частин до користування сервісом для завчасного запису на ВЛК.
Окрім того, у серпні президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, у ході якого було ухвалено низку рішень стосовно роботи військово-лікарських комісій.
Нагадаємо, що український уряд дозволив військовим без медичної освіти проводити переливання крові. Для цього вони мають пройти відповідне навчання.
Також в Україні затвердили новий розклад хвороб, за яким оцінюється придатність до військової служби та впорядковано проходження служби обмежено придатними.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.