Фото: З відкритих джерел
З посиланням на Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" про це пише РБК-Україна, інформує Рубрика.
Пільги для дітей
Повнолітнім дітям, які проживають разом з татом, мамою чи іншим законним представником виплачують допомогу в разі захоплення військовослужбовців у полон, інтернування військовослужбовців чи їхнє звільнення, чи визнання їх у встановленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими.
У кожному випадку виплата здійснюється не більше ніж до дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.
Військовослужбовці та їхні родичі мають право не більше одного разу на рік на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях.
Таким же правом користуються члени сімей військовослужбовців, які загинули чи пропали безвісти. До таких членів сімей належать: батьки, дружина/чоловік, неповнолітні діти, а також діти – особи з інвалідністю з дитинства незалежно від віку.
Дітям військовослужбовців за місцем проживання в першочерговому порядку надають місця в державних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах незалежно від форм власності.
До того ж діти, які не досягли повноліття, мають право на пенсію відповідно до ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за загиблого військовослужбовця, військовозобов'язаного чи резервіста.
Для дорослих членів сімей існують соціальні гарантії
Члени сімей військовослужбовців мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення при посаді під час скорочення штату працівників.
Крім того, такі громадяни мають право на першочергове направлення для професійної підготовки, підвищення кваліфікації й перепідготовки з виплатою на період навчання середньої зарплати.
Дружинам чи чоловікам військовослужбовців за місцем роботи виплачують грошову допомогу в розмірі середньомісячної зарплати при розірванні трудового договору у зв'язку з переведенням чоловіка чи дружини на службу в іншу місцевість.
Якщо дружина чи чоловік військового тимчасово втрачає працездатність, листки непрацездатності оплачують в розмірі 100% середньомісячної зарплати незалежно від страхового стажу.
До речі, стосовно страхового стажу, то родичам військового зараховується період проживання разом з чоловіком чи дружиною в місцевостях, де не було можливості працевлаштування за спеціальністю, але не більше 10 років.
Дія цього Закону не поширюється на:
Раніше Рубрика повідомляла, що Міністерство оборони України збільшило перелік військовослужбовців, які отримують додаткову винагороду.
Нагадаємо, після початку повномасштабної війни в Україні виплачували додаткову грошову винагороду військовим, які не беруть участь у бойових діях, у розмірі 30 тисяч гривень. Але з 1 лютого 2023 року такі щомісячні виплати скасували.
Натомість Рада ухвалила закон, який передає це питання до компетенції Кабінету міністрів, який встановлює надбавки в залежності від участі у бойових діях.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.