У Маріуполі через дії окупантів значно зросла солоність вод Азовського моря, – Андрющенко

Під час тимчасової окупації у Маріуполі, внаслідок екоциду російських загарбників через перекриття річок, значно зріс рівень солоності Азовського моря.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм радника голови Маріуполя Петра Андрющенка.

Як повідомив чиновник, росіяни витратили купу ресурсу та ефірного часу, аби спростувати наші твердження про екоцид.

"Про те, що медузи в жовтні, то аномалія. Що солоність Азову стрімко зросла через перекриття річок під час окупації. А тепер самі російські інститути кажуть, що катастрофа", – написав Андрющенко.

Фото: Телеграм / Петро Андрющенко

Радник зазначив, що солоність Азовського моря дорівнює вже солоності Чорного моря, а це негативно впливає на флору і фауну Азовського моря.

"В реалії це кінець флори та фауни моря, початок його кінця. Десь так зникав Каспій та Арал (хоча по суті вони озера, але тенденція схожа)", – додав Андрющенко.

Також повідомлялось, що окупаційні війська, засипавши дві третини річища річки Кальміус в Маріуполі для облаштування переправи, критично порушили екосистему Приазов'я та Азовського моря.

Окрім того, як зауважив Андрющенко, заради двох інших мостів через річку Кальчик в Маріуполі окупанти взагалі знищили природну течію.

Нагадаємо, що раніше речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук повідомив, що росіяни поглиблюють дно в порту Маріуполя для вивезення награбованого з України.

"Я вважаю, що це більше пов'язано саме з цивільним судноплавством. Тому що, якщо мова йде про логістичне забезпечення саме військових, для цього в них є великі десантні кораблі, які не потребують великої глибини, які можуть фактично виходити на берег, і цих одиниць у них ще вісім штук.

Тому, в принципі, все ж таки, це пов'язано саме з потребою і надалі вивозити награбовані з українських територій", – сказав Плетенчук.

Окрім того, на Одещині через підрив Каховської дамби вода у Чорному морі стає більш прісною, – результати досліджень.

Як писала "Рубрика", війна для природоохоронних установ поставила надважкі виклики: те, що має заповідатись поколінням та передаватись, як природна спадщина, нещадно знищується. Проте є надія. На кого вона покладена — читайте докладно у нашому матеріалі: "Екологічна катастрофа світового масштабу: як живе Національний природний парк "Нижньодніпровський" після підриву Каховської ГЕС".

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Запоріжжя, виникла пожежа: у Харкові пролунали вибухи

Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони озвучило найпопулярніші спеціальності у рекрутингових центрах армії

У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти

Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неякісні кулемети: ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках

У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Демченко прокоментував співпрацю ДПСУ із “сумнівним постачальником” боєприпасів: жодного зірваного контракту

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.