fbpx
Сьогодні
17:32 02 Лис 2023

Рішення для перемоги: польові випробування успішно пройшла українська система РЕБ "Піранья"

English version here

Фото: Ілюстративне / Мілітарний

Успішно пройшов польові випробування та готовий до серійного виробництва український комплекс радіоелектронної боротьби для захисту бронетехніки від російських дронів Piranha AVD 360, розроблений компанією "Піранья-Тех".

Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

У чому проблема?

"Розумні" безпілотники, зокрема – FPV-дрони, які є досить небезпечними, все частіше використовують окупанти для скидання боєприпасів на мирне населення та позиції Сил оборони України.

Для управління "розумними" дронами створюються спеціальні радіоканали передачі між ними та оператором. Відповідно, протидія дронам також ґрунтується на порушенні цього зв'язку.

Для цього використовують комплекси радіоелектронної боротьби, яких Україні катастрофічно не вистачає.

Не має можливості виробляти в таких самих масштабах і з такою самою швидкістю, як з'являються ці дрони.

Яке рішення?

Як відомо, нещодавно Кабмін змінив допуск до експлуатації засобів радіоелектронної боротьби, який відтепер відбуватиметься на підставі акту спільних відомчих випробувань або за результатами вивчення заявлених тактико-технічних характеристик.

А це пришвидшить потраплятимуть РЕБ до військових.

Як розповів Федоров, комплекс радіоелектронної боротьби Piranha AVD 360, розроблений українською компанією "Піранья-Тех", вже пройшов польові випродування, і досить успішно.

Як це працює?

Piranha AVD 360 — унікальний комплекс РЕБу для посилення Сил оборони. Технологія допомагає ефективніше захищати бронетехніку та особовий склад від ворожих дронів.

Як зазначив міністр, комплекс створює захисний купол до 600 метрів навколо себе. Під дією системи коптер чи дрон-камікадзе не може отримувати команди та передавати дані.

РЕБ Piranha AVD 360

Фото: Пиранья-Тех

Тому, як результат ворожа "пташка":

  • або зависає в повітрі,
  • або здійснює аварійну посадку,
  • або безконтрольно падає.

Також Piranha пригнічує системи супутникової навігації, на кшталт, російської ГЛОНАСС. Зараз система вже готова до серійного виробництва.

Зі слів очільника міністерства, ця розробка була реалізована через кластер підтримки українських оборонних технологій Brave1.

"Технології та інновації — ключ до нашої перемоги. Саме вони допомагають ефективніше нищити ворога й рятувати життя військових. Якщо працюєте над проєктами в оборонній сфері — подавайте їх через Brave1", нагадав Федоров.

Нагадаємо, що засоби радіоелектронної протидії російським безпілотникам, які можна встановити на бронетехніку, придбали для військових українські волонтери.

Окрім того, з нагоди Дня Захисників та захисниць Вінниця передала військовим першу партію розвідувальних дронів "Щедрик".]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: