Експорт українського зерна обговорив Кулеба з очільником МЗС Туреччини
2 листопада міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся зі своїм турецьким колегою Хаканом Фіданом: вони обговорили експорт українського зерна на світові ринки та ситуацію з безпекою в Чорноморському регіоні.
Про це пише Рубрика, посилаючись на повідомлення Кулеби в Twitter.
"Перебуваючи в Берліні, я зустрівся зі своїм турецьким колегою Хаканом Фіданом. Ми обговорили ситуацію у сфері безпеки в Чорноморському регіоні та експорт українського зерна на світові ринки", – заявив він.
Окрім цього, міністри також обговорили ситуацію на Близькому Сході.
Зазначимо, що сьогодні в Берліні проходить зустріч міністрів закордонних справ за ініціативи глави німецької дипломатії Анналени Бербок.
Під час конференції щодо розширення Європейського союзу, вона зазначила, що під час саміту ЄС у грудні цього року Україну, ймовірно, очікує позитивний сигнал з боку країн-членів Європейського союзу.
"Серце Європи б'ється в Києві… Ми хочемо бачити Україну членом нашого Союзу. І я переконана, що Європейська рада цього грудня надасть цей сигнал", – заявила Бербок.
На неї запрошені керівники МЗС держав ЄС, країн-кандидатів, зокрема України, а також Грузії, як потенційного кандидата.
Як ми писали, глава МЗС України Дмитро Кулеба вирушив у Берлін на міністерську конференцію щодо майбутнього Європейського Союзу та вступу України до Євроблоку.
Довідка
Нагадаємо, у липні росія заявила, що виходить із "зернової угоди" через нібито невиконання її умов. Після цього окупанти почали обстрілювати українські порти та зернову інфраструктуру на півдні України.
У серпні Україна оголосила про відкриття у Чорному морі тимчасових коридорів для торговельних суден. ВМС України наголосили, що зберігається загроза з боку рф.
Маршрути передусім призначені для виходу цивільних суден, що знаходяться в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний ще з початку повномасштабного вторгнення росії.
На сьогодні Україна за час роботи тимчасового морського коридору експортувала майже 700 тисяч тонн зерна переважно в країни Європи та Африки.