Як розвивати місто: у Луцьку проводять перше урбаністичне дослідження
У Луцьку проводять перше комплексне урбаністичне дослідження міста. Проєкт Urban Vision Lutsk реалізують громадські організації "Місто.Перезавантаження" та "Urban Reform" за ініціативи і фінансування платформи "Алгоритм дій".
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
Протягом останніх десятиліть у Луцьку двічі розроблявся та затверджувався Генеральний план. Проте містобудівна документація Генплану є негнучкою і не здатна адаптуватися до змін, а життя у місті змінюється щодня.
Також Генплан не формує загальної візії розвитку. А ще при його розробці не розглядалась та не враховувалась думка місцевих мешканців і представників бізнесу як основних стейкхолдерів.
Єдина комплексна візія майбутнього міста потрібна для того, щоб воно розвивалося та реалізувало потреби мешканців у комфортному проживанні. Вона має враховувати потенціал кожного району міста та потреби людей, які тут проживають.
Яке рішення?
Урбаністичне дослідження Urban Vision Lutsk має на меті розробити майстер-план центральної частини Луцька — єдину стратегію, що допоможе владі, бізнесу і громаді працювати в спільному векторі розвитку.
Реалізація проєкту має декілька етапів. Під час першого етапу вже провели урбаністичне дослідження, проаналізувавши:
- особливості міста,
- його просторову організацію,
- природу та ландшафт,
- людський капітал,
- запит на зміни.
Також на цьому етапі лучан залучили до соціологічного опитування та зібрали інформацію про те, яким є їхнє дозвілля, культурне життя у місті, екологія, стан прибудинкових територій тощо.
На наступному етапі, після проведення серії вокшопів за участі лучан, урбаністи презентували Концепцію розвитку центральної частини Луцька та провели її публічне обговорення.
Наразі відбувається фінальний етап — розробка майстер-плану.
Як це працює?
Затверджений спільно із громадою майстер-план центральної частини міста опублікують на сайті Urban Vision Lutsk. Результати досліджень уже є в вільному доступі і ці дані мають практичну користь для багатьох категорій лучан.
На кшталт, власникам торговельних мереж є корисною інформація про щільність заселення, щоб розуміти, де варто відкривати новий магазин.
- Карта функціональних призначень підказує, де потрібно відкривати нові заклади, робочі місця, зони відпочинку.
- Карта занедбаних територій дає можливість знайти точки росту і розвитку міста. А також кожен може знайти своє індивідуальне застосування міської аналітики.
Майстер-план сформує загальну концепцію розвитку Луцька, після чого стане можливою реалізація запропонованих ідей у співпраці громади, бізнесу і місцевої влади.
Нагадаємо, що реконструкцію пошкоджених агресором шкіл хочуть провести так, щоб не просто відремонтувати вікна і стіни, а зробити простір будівель радянської побудови безбар'єрним та багатофункціональним. "Рубрика" дізнавалася, як саме втілюватимуть експериментальне рішення. Тому читайте докладніше у нашому матеріалі: "Школа, лікарня і в'язниця виглядають однаково: як і чому в Україні трансформують радянські школи".