Про це повідомили на сайті Українського Дунайського пароплавства, пише Рубрика.
У чому проблема?
Нагадаємо, що за роки незалежності Україна використовувала для транспортування річки дуже небагато. За окремими дослідженнями, це лише 0,2% від можливостей перевезення річками.
Та з початком великої російської збройної агресії проти України були фактично заблоковані усі порти Чорного моря. Відповідно вивозити сільськогосподарську продукцію стало неможливо.
Почали шукати шляхи і знайшли варіант Дунайських портів. Продукцію можна постачати не тільки через Чорне море, а й вгору за течією річки Дунай, адже Україна є однією з Дунайських країн.
Уряд ще рік тому запланував збільшити пропускну здатність портів Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ. Якщо до змін вантажообіг цих портів був 30 тонн на місяць, то за півроку зріс до майже 2 млн тонн, тобто у понад 50 разів.
Проте і цього замало, щоб повністю замінити експорт українського збіжжя морем
І взагалі, Україна маємо такі потужні артерії, як Дунай, Дніпро, Південний Буг. Ці річки справді можна використовувати як для внутрішнього транспортування, так і для торгівлі з іноземними країнами.
Яке рішення?
Що збільшити тоннаж для перевезення українського зерна, українське Дунайське пароплавство спустило на воду першу баржу типу SLG.
Як це працює?
Судно побудовано за принципом конверсії.
"Для річкових перевезень цей тип суден давно не використовується. Але вони можуть виступати донорами для будівництва великих річкових барж: частини двох ліхтерів стикуються через вставку, що вирізається із третього ліхтера", зазначили в повідомленні.
Собівартість виробництва барж SLG на порядок нижча, ніж у нового судна.
Програму розпочали ще весною, передбачено будівництво 30 нових суден.
"З початку року ми капітально відремонтували понад 50 суден, це рекордний показник. В цехах вже ріжуться та готуються до стикування частини наступних SLG барж", — додали в пароплавстві.
Усі роботи з будівництва нових барж виконуються на заводі.
Нагадаємо,що після виходу з "зернової угоди" росія постійно атакує портову та зернову інфраструктуру України. Зокрема, під ударом опинилися порти Одеської області.
Окрім того, окупанти не раз атакували порт Ізмаїл, який знаходиться біля кордону з Румунією.
Довідка
Українське Дунайське пароплавство – одна з найбільших судноплавних компаній як в Україні, так і у Придунайському регіоні. Компанія виробляє 20% транспортної продукції упродовж 2400 км від гирла ріки Дунай до порту Кельхайм, Німеччина.
Українське Дунайське пароплавство має річковий флот чисельністю 75 самохідних суден і 245 одиниць несамохідного флоту. Також компанія оперує флотом іноземних спільних підприємств, що налічує 125 одиниць несамохідного флоту.
Нагадаємо, Українське Дунайське пароплавство відремонтувало суховантажне судно "Вилкове".
Також ми повідомляли, що ЗСУ передали два бойові човни українського виробництва від благодійників.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.