Про це пише Independent.co.uk.
Як зазначив провідний фахівець цього дослідження, повне танення хоч і займе сотні років, повільно додаючи 1,8 метра до рівня моря та цього буде достатньо, щоб змінити місце і спосіб життя людей у майбутньому.
У виданні повідомляють, що дослідники використовували комп'ютерне моделювання, щоб розрахувати майбутнє танення захисних шельфових льодів, що виступають над антарктичним морем Амундсена в західній Антарктиді.
До того ж океанограф Британської антарктичної служби Кейтлін Нотен була першою, хто використав комп'ютерне моделювання для вивчення ключового компонента танення теплої води, що розтоплює лід знизу.
У роботі розглядалися чотири різні сценарії того, скільки вуглекислого газу світ закачує в атмосферу. У кожному випадку потепління океану було занадто сильним, щоб ця частина льодовикового щита могла зберегтися.
"На жаль, це не найкраща новина. Наше моделювання показує, що зараз ми наближаємося до швидкого збільшення темпів потепління океану та танення шельфового льодовика до кінця століття", підкреслила науковиця.
Дослідження, опубліковане у журналі Nature Climate Change, показало, що навіть якщо майбутнє потепління обмежиться 1,5 градусами Цельсія, за прогнозами процес танення вже не зупинити.
Світ уже потеплішав приблизно на 1,2 градуса Цельсія з доіндустріальних часів, і літом температура тимчасово перевищила позначку 1,5.
"Нашим головним питанням було: наскільки ми все ще маємо контроль над таненням шельфового льодовика? Як ще можна запобігти, зменшивши викиди?" — сказала Нотен.
Зауважують, що дослідження Нотена було зосереджено на тій частині Західно-Антарктичного крижаного щита, яка піддається найбільшому ризику танення, поблизу моря Амундсена.
Але це не означає, що людство має здатись. Попри те, що цій частині льодовикового покриву Антарктиди судилося розтанути, є інші вразливі ділянки на Землі, які все ще можна врятувати, зменшивши викиди СО2.
"Коли справа доходить до зміни клімату, нам потрібна мужність, а не надія. Мужність – це рішучість досягти успіху без гарантії щасливого кінця", процитувала Ноттен колишнього вченого NASA Кейт Марвел.
Нагадаємо, що катастрофічно вплинути на клімат, зокрема спричинити похолодання в Європі може швидке танення льодовиків Антарктиди: це уповільнює рух глибинних океанських течій.
Окрім того, нове дослідження передбачає, що крижані щити Антарктиди та Гренландії можуть відступати зі швидкістю до 600 метрів на день у періоди глобального потепління.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.