fbpx
Сьогодні
Рішення 14:28 28 Жов 2023

Від арттерапії до юридичних консультацій: у Франківську запустили спільноту підтримки літніх людей "Дружні долоні"

Освітньо-культурний простір "Гончаренко центр Івано-Франківськ" та благодійна організація "Карітас" запустили спільноту підтримки людей елегантного віку "Дружні долоні". У межах проєкту літні люди можуть отримати безкоштовну психологічну підтримку, юридичні консультації та простір для втілення власних ідей.

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

В умовах повномасштабної війни люди літнього віку потребують особливої допомоги та підтримки. Зокрема ті, кому довелося покинути рідну домівку та евакуюватися до більш безпечних областей. Серед ключових потреб – соціалізація, психологічна допомога та юридична консультація.

Яке рішення?

Аби підтримати людей елегантного віку, на базі франківського Гончаренко центру запустили спільноту підтримки "Дружні долоні".

За словами директорки освітнього простору Оксани Кузьменко, люди у віці 60+ — одні з найактивніших учасників заходів,центру. Вони долучаються і до вивчення англійської мови, і до уроків цифрової грамотності, і до патріотичних акцій. 

Гончаренко центр, спільнота для літніх людей

Утім водночас літні люди потребують індивідуальної підтримки та профільних спільнот для зустрічей з однодумцями.

"Це надзвичайно активні, мудрі та енергійні люди. А тому нам захотілося зібрати їх разом, дізнатися про їхні проблеми та допомогти з їх вирішенням. На жаль, люди старшого віку надзвичайно вразливі під час війни. Власне, саме так і виникла ідея створити клуб, спільноту підтримки, де наші відвідувачі зможуть безкоштовно отримати всі необхідні консультації та просто зустрітися з однолітками, знайти нових друзів", — розповідає Оксана Кузьменко.

Як це працює?

Значна частина учасників клубу — переселенці з прифронтових та тимчасово окупованих територій України, зокрема з Маріуполя. Із ними в клубі "Дружні долоні" працює психологиня з благодійної організації Карітас Івано-Франківськ Наталя Лащик.

"Це і психологічна підтримка, і різноманітні варіації арттерапії для людей старшого віку. Але й на цьому наша підтримка не обмежується. Ми допомагаємо розібратися із пільгами, закрити якісь базові потреби, заповнити заявки на відновлення зруйнованого окупантами житла тощо. Ми бачимо страхи та виклики, з якими зустрічаються літні люди. І наші "Дружні долоні" роблять все можливе, аби повернути учасників клубу до повноцінного життя", — додає директорка Гончаренко центру Івано-Франківськ.

Окрім того, організатори клубу допомагають людям елегантного віку з організацією дозвілля. На думку Оксани Кузьменко, це сприяє соціалізації літніх людей та швидшій адаптації переселенців.

"Моя мама зараз в окупації в Бердянську. І я щодня телефоную, аби вона відчувала свої важливість, не випадала з життя. Аби вона пам'ятала, що потрібна суспільству. І учасники нашого клубу мають ті самі потреби. Тож сумнівів в актуальності цього проєкту у нас не було. Зрештою, реакція самих учасниць та учасників каже сама за себе: вони приходять, спілкуються, вирішують свої запити, проходять арттерапію та звільняються від власних страхів і хвилювань", — розповідає Оксана Кузьменко.

Гончаренко центр, спільнота для літніх людей

Аби долучитися до спільноти підтримки людей старшого віку "Дружні долоні", достатньо завітати до Гончаренко центру Івано-Франківськ, що на вул.Шашкевича 1/1, та заповнити реєстраційну форму.

Або зателефонувати за номером +380672761401. Участь у всіх заходах спільноти та освітнього простору безкоштовна.

Нагадаємо, що мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр та Фонд Конрада Аденауера (KAS Ukraine) оголосили набір до політичної школи для молоді "LEAD:UA". У межах проєкту 25 студентів з усієї країни дізнаються, як побудувати політичну кар'єру, почати роботу у Верховній Раді та потрапити до Європейського парламенту.

Окрім того, волонтерська спільнота ДрукАрмія та освітньо-культурні простори Гончаренко центр запускають мережу безкоштовних майстерень 3D-друку. На першому етапі проєкт запрацює у Дніпрі, Києві та Одесі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: