Про це йдеться у дописі та відеозверненні у Фейсбуці глави польського уряду Матеуша Моравецького у відповідь на інформацію про виявлення у Тернопільській області братської могили поляків часів Другої світової війни, інформує Рубрика.
"Не може бути повного українсько-польського примирення без виявлення усіх останків жертв Волинського злочину. Ми вже подали запит до відповідних інституцій про видачу згоди на ексгумацію, дослідження і гідне вшанування", – заявив Моравецький.
Він підкреслив, що Варшава не зупиниться, поки не вшанує усіх жертв Волинської трагедії.
Глава польського уряду зауважив, що у липні він побував на Тернопільщині на місці неіснуючого села Пужники, де велися пошукові роботи.
За його словами, потрібно загоїти "цю болючу рану в історії польського та українського народів", а шлях до цього веде "через ретельну дослідницьку роботу експертів та істориків, а також пошук останків жертв, ексгумації та поховання".
Довідка
Українські та польські археологи і дослідники виявили у неіснуючому нині селі Пужники на Тернопільщині місце масового поховання поляків, які загинули в 1940-х роках, і звернулися до українських органів влади про проведення ексгумаційних робіт в цьому місці.
"У колишньому населеному пункті Пужники Чортківського району Тернопільської області польські та українські фахівці в результаті чотирьох місяців важких пошуків останків поляків.., знайшли братську могилу, куди в у 1945 році було складено тіла вбитих селян. Згідно з чинним законодавством, відповідним органам влади України було надіслано запит про надання згоди на ексгумацію, дослідження та гідне поховання", – написав міністр канцелярії глави польського уряду Міхал Дворчик у соцмережі X.
Він додав, що це перший випадок за понад дев'ять років, коли в Україні знайшли останки поляків, жертв Волинської трагедії.
За його словами, пошукові роботи проводили фахівці (археологи, антропологи) Польської генетичної бази жертв тоталітаризму – Поморського медичного університету, представник Інституту національної пам'яті, українські археологи та польські волонтери фундації "Свобода і демократія", а також Асоціації скаутського руху Польщі.
Тема Волинської трагедії є однією з найбільш суперечливих в українсько-польських відносинах. Погляди Києва і Варшави на причини, відповідальність і кількість жертв з обох сторін дещо відрізняються.
Тему Волинської трагедії в минулі роки й зараз активно використовує російська пропаганда, аби посварити Україну і Польщу.
Міністерство оборони у взаємодії з правоохоронними органами проводить перевірку та встановлює осіб, причетних до інциденту… Читати більше
У Вінницю 19 грудня привезли "Золотий м'яч", який 20 років тому вручили нинішньому президенту Української… Читати більше
Швейцарія виділяє майже 45 мільйонів швейцарських франків (майже 48 мільйонів євро) зимової допомоги Україні для… Читати більше
Європейська комісія оприлюднила рішення надати Україні макрофінансову допомогу у вигляді кредиту у 18,1 мільярда євро.… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна проти замороження конфлікту з російською федерацію. Києву необхідні гарантії… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський укотре підтвердив, що Україна після завершення контракту не буде продовжувати транзит… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.