Моравецький відреагував на виявлення братської могили жертв Волинської трагедії на Тернопільщині

Без вшанування усіх жертв трагічних подій на Волині у роки Другої світової війни неможливе польсько-українське примирення.

Про це йдеться у дописі та відеозверненні у Фейсбуці глави польського уряду Матеуша Моравецького у відповідь на інформацію про виявлення у Тернопільській області братської могили поляків часів Другої світової війни, інформує Рубрика.

"Не може бути повного українсько-польського примирення без виявлення усіх останків жертв Волинського злочину. Ми вже подали запит до відповідних інституцій про видачу згоди на ексгумацію, дослідження і гідне вшанування", – заявив Моравецький.

Він підкреслив, що Варшава не зупиниться, поки не вшанує усіх жертв Волинської трагедії.

Глава польського уряду зауважив, що у липні він побував на Тернопільщині на місці неіснуючого села Пужники, де велися пошукові роботи.

За його словами, потрібно загоїти "цю болючу рану в історії польського та українського народів", а шлях до цього веде "через ретельну дослідницьку роботу експертів та істориків, а також пошук останків жертв, ексгумації та поховання".

Довідка

Українські та польські археологи і дослідники виявили у неіснуючому нині селі Пужники на Тернопільщині місце масового поховання поляків, які загинули в 1940-х роках, і звернулися до українських органів влади про проведення ексгумаційних робіт в цьому місці.

"У колишньому населеному пункті Пужники Чортківського району Тернопільської області польські та українські фахівці в результаті чотирьох місяців важких пошуків останків поляків.., знайшли братську могилу, куди в у 1945 році було складено тіла вбитих селян. Згідно з чинним законодавством, відповідним органам влади України було надіслано запит про надання згоди на ексгумацію, дослідження та гідне поховання", – написав міністр канцелярії глави польського уряду Міхал Дворчик у соцмережі X.

Він додав, що це перший випадок за понад дев'ять років, коли в Україні знайшли останки поляків, жертв Волинської трагедії.

За його словами, пошукові роботи проводили фахівці (археологи, антропологи) Польської генетичної бази жертв тоталітаризму – Поморського медичного університету, представник Інституту національної пам'яті, українські археологи та польські волонтери фундації "Свобода і демократія", а також Асоціації скаутського руху Польщі.

Тема Волинської трагедії є однією з найбільш суперечливих в українсько-польських відносинах. Погляди Києва і Варшави на причини, відповідальність і кількість жертв з обох сторін дещо відрізняються.

Тему Волинської трагедії в минулі роки й зараз активно використовує російська пропаганда, аби посварити Україну і Польщу.

Як відомо, в липні цього року місце пошуків польських жертв Волинської трагедії у Пужниках відвідав прем'єр-міністр РП Матеуш Моравецький.

Свіжі дописи

  • Новини

Через збитковість російські НПЗ скорочують обсяги виробництва, – Reuters

Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

В Україні стартує проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки

Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Боррель представив докази, що Китай уперше передав рф зброю для війни проти України, – ЗМІ

Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Декомунізація в дії: у Кривому Розі демонтували пам’ятники Лермонтову та Пушкіну

У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

До стрілянини на Київщині причетний працівник “Муніципальної варти”: Сухопутні війська прокоментували інцидент

До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

100-річчя Українського радіо: з нагоди ювілею НБУ випустив пам’ятну монету, а “Укрпошта” – марку

До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.