Про це сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат 24 Каналу.
Як зазначив полковник, протидіяти російським керованим авіабомбам може достатня кількість систем ППО великого радіуса дії: це зенітно-ракетні комплекси Patriot або SAMP/T.
Вони могли б забезпечити контроль дальності до 100 кілометрів на тимчасово окупованих територіях, з яких завдаються удари.
"Але найкраще F-16. З бомбами боротися навряд чи вдасться, а з Су-35 чи Су-34, які їх запускають, цілком під силу було б F-16 з авіаційними ракетами до 180 кілометрів, які є на озброєнні американської армії. Тоді ця ракета може стримати й відбити бажання підлітати так близько до наших кордонів", підкреслив речник.
Ігнат пояснив, що на цей час Україна не має необхідної кількості засобів захисту, які могли б вплинути на застосування росією авіаційних бомб.
Однак українські військові намагаються на них впливати засобами радіоелектронної боротьби. Однак проблема в тому, що бомба летить швидко та має велику масу.
"Навіть якщо ви зіб'єте її скоса, то вона однаково пролетить. Інших варіантів немає. Бомба, запущена з 10 – 12 кілометрів зі швидкістю 1000 чи 1500 км/год, розправляє крила і просто планує. Завдяки крилам інерція дозволяє їй пролетіти далі", пояснив Ігнат.
Полковник зауважив, що від місця пуску до місця прильоту – близько 70 кілометрів. Ворожі літаки для скидання авіабомб не підлітають близько до лінії бойового зіткнення, адже там на них може очікувати український зенітно-ракетний комплекс.
Тому росіяни запускають авіабомби з відстані 50 кілометрів, тоді бомба може пролетіти вглиб України на 20 – 30 кілометрів, додав Ігнат.
Як проінформував Ігнат, російські загарбники запустили по Бериславському району Херсонської області перші авіабомби, які розробили на зразок американських GBU-62, обладнаних блоком управління JDAM-ER.
Він додав, що росіяни суттєво збільшили кількість скидань авіабомб: якщо раніше їх було від 2 до 10 на день, то зараз цифри зросли до кількох десятків.
Як повідомляла керівниця об'єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк, 25 жовтня росіяни скинули на Херсонщину рекордну кількість керованих авіабомб – 38.
"За минулу бойову добу обліковано 38 авіаційних бомб керованих, які ворог спрямував по населених пунктах правобережної Херсонщини. Це знов руйнування цивільною структури, сільськогосподарської інфраструктури", – сказала вона.
Нагадаємо, що для ударів по українських тилах російські загарбники почали поєднувати ракети, керовані бомби та ударні безпілотники: таким чином вони намагаються знайти прогалини в українській протиповітряній обороні, готуючись до ударів взимку.
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.