У Повітряних Силах назвали засоби, якими Україна могла б протидіяти керованим авіабомбам рф

Останнім часом окупаційні війська почали інтенсивніше атакувати територію України керованими авіабомбами, які протиповітряній обороні досить важко збивати. На сьогодні найбільше потерпає від них Херсонська область.

Про це сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат 24 Каналу.

Як зазначив полковник, протидіяти російським керованим авіабомбам може достатня кількість систем ППО великого радіуса дії: це зенітно-ракетні комплекси Patriot або SAMP/T.

Вони могли б забезпечити контроль дальності до 100 кілометрів на тимчасово окупованих територіях, з яких завдаються удари.

"Але найкраще F-16. З бомбами боротися навряд чи вдасться, а з Су-35 чи Су-34, які їх запускають, цілком під силу було б F-16 з авіаційними ракетами до 180 кілометрів, які є на озброєнні американської армії. Тоді ця ракета може стримати й відбити бажання підлітати так близько до наших кордонів", підкреслив речник.

Ігнат пояснив, що на цей час Україна не має необхідної кількості засобів захисту, які могли б вплинути на застосування росією авіаційних бомб.

Однак українські військові намагаються на них впливати засобами радіоелектронної боротьби. Однак проблема в тому, що бомба летить швидко та має велику масу.

"Навіть якщо ви зіб'єте її скоса, то вона однаково пролетить. Інших варіантів немає. Бомба, запущена з 10 – 12 кілометрів зі швидкістю 1000 чи 1500 км/год, розправляє крила і просто планує. Завдяки крилам інерція дозволяє їй пролетіти далі", пояснив Ігнат.

Полковник зауважив, що від місця пуску до місця прильоту – близько 70 кілометрів. Ворожі літаки для скидання авіабомб не підлітають близько до лінії бойового зіткнення, адже там на них може очікувати український зенітно-ракетний комплекс.

Тому росіяни запускають авіабомби з відстані 50 кілометрів, тоді бомба може пролетіти вглиб України на 20 – 30 кілометрів, додав Ігнат.

Як проінформував Ігнат, російські загарбники запустили по Бериславському району Херсонської області перші авіабомби, які розробили на зразок американських GBU-62, обладнаних блоком управління JDAM-ER.

Він додав, що росіяни суттєво збільшили кількість скидань авіабомб: якщо раніше їх було від 2 до 10 на день, то зараз цифри зросли до кількох десятків.

Як повідомляла керівниця об'єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк, 25 жовтня росіяни скинули на Херсонщину рекордну кількість керованих авіабомб – 38.

"За минулу бойову добу обліковано 38 авіаційних бомб керованих, які ворог спрямував по населених пунктах правобережної Херсонщини. Це знов руйнування цивільною структури, сільськогосподарської інфраструктури", – сказала вона.

Нагадаємо, що для ударів по українських тилах російські загарбники почали поєднувати ракети, керовані бомби та ударні безпілотники: таким чином вони намагаються знайти прогалини в українській протиповітряній обороні, готуючись до ударів взимку.

Свіжі дописи

  • Новини

“ДрукАрмія”: тисячі українців з 3D-принтерами стали невидимими постачальниками для Сил оборони

У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Увечері окупанти вдарили по Дергачах на Харківщині та атакували безпілотниками Полтавщину: є постраждалі

31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Міноборони США анонсувало новий пакет військової допомоги для України

Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Фастові реалізували перший в Україні проєкт управління відходами за підтримки НЕФКО

У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Онлайн-відстрочки в “Резерв+”: у Міноборони розпочали бета-тестування нової послуги

Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.