У Польщі стартували курси з передачі ЗСУ пошукових собак для розмінування: як працює це рішення
Сьогодні на півдні Польщі у навчальному підрозділі Прикордонної служби РП розпочалися курси за програмою ЄС з передачі кінологам ЗСУ пошукових собак, які в подальшому використовуватимуться для розмінування деокупованих територій України.
Як пише Рубрика, про це Укрінформу розповів начальник кінологічної служби Сил підтримки ЗСУ полковник Петро Бружина.
У чому проблема?
У відомстві зазначають, що Україна – найбільш замінована країна у світі. Понад 174 тисячі квадратних кілометрів території України потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами.
Тому гуманітарне розмінування – одне із критично важливих для України питань. Це можливість врятувати життя і захистити безпеку населення. А ще можливість відновити економіку.
Яке рішення?
Собаки, давні помічники людини, не лишаються осторонь і війни.
Вони теж допомагають у боротьбі з російським агресором:
- беруть участь у розмінуванні,
- патрулюють вулиці,
- виявляють ДРГ,
- боронять блокпости,
- евакуюють людей з гарячих точок,
- волонтерять,
- і навіть збирають гуманітарну допомогу.
У Новому Сончі (південь Польщі) у навчальному підрозділі Прикордонної служби РП в четвер, 26 жовтня, розпочалися курси за програмою ЄС з передачі кінологам ЗСУ пошукових собак, які в подальшому використовуватимуться для розмінування деокупованих територій України.
Як це працює?
"Важливість цього заходу є очевидною. Собаки, підготовлені в країнах ЄС, є дуже ефективними в роботі. Загалом в межах цього курсу буде передано дев'ять собак",– заявив Бружина.
Він додав, що це вівчарки, зокрема бельгійські малінуа.
За словами Бружини, в четвер в Новому Сончі відбувається передача українським кінологам собак, а із завтрашнього дня розпочинається процес злагодження, тобто звикання собак до своїх нових опікунів.
Цей курс триватиме два тижні.
Начальник кінологічної служби Збройних сил України повідомив, що донині кінологічна служба ЗСУ за програмою ЄС вже отримала дев'ять собак.
Загалом же Євросоюз в її межах має передати Україні 50 навчених собак-саперів, які передаватимуться не лише ЗСУ, а й усім силам безпеки й оборони України.
Бружина зауважив, що наявність більшої кількості навчених собак-саперів, якісна підготовка яких до мінно-розшукових робіт триває щонайменше рік, допомагає швидше розміновувати визволені території України.
"Чим більше собак ми матимемо, тим швидше ми розміновуватимемо визволені території України",- констатував Бружина.
Після завершення навчального курсу та здачі відповідних іспитів 9 листопада відбудеться урочиста церемонія передачі пошукових собак та спеціального обладнання представникам Збройних сил України.
Як повідомляла Рубрика, у Києві відбулась друга церемонія нагородження службових собак. Під час церемонії "Чотирилапі захисники" Кінологічна спілка України відзначила нагородою собаку-розвідника на ім'я Шторм. Загалом нагороди отримали 23 службові собаки.
Відмітимо, що на сьогодні, під час війни, службові собаки допомагають у розмінуванні, евакуації, інспектують вулиці, а ще займаються психологічною допомогою. Саме у Національній поліції Київщини працює єдина в Україні собака емоційної підтримки.
Нагадаємо, за сприяння фонду Говарда Баффета поліція Київщини отримала 11 службових собак, які пройшли тренування у Нідерландах.
Правоохоронці зможуть з допомогою чотирилапих помічників виявляти незаконне переміщення, зберігання вибухових речовин, зброї та боєприпасів, а також допомагати в розмінуванні.
Окрім того, також Рубрика розповіла історію порятунку службових собак, яких евакуювали з Луганщини гвардійці-кінологи з тимчасово окупованого Рубіжного розповіли у Національній гвардії України.