Про це сказав розробник українських БпЛА Валерій Боровик в ефірі Українського радіо, коментуючи інформацію ЗМІ, пише Рубрика.
"Їх (дронів – ред.) декілька типів. За повідомленнями російських джерел, фактично росіяни почали вже застосовувати і передавати у війська новий "Ланцет". Він буде запускатися з тубусів, схожих на мінометні. Як стверджують російські джерела, вони вже будуть намагатись робити це як ройова технологія. Тобто вони хочуть координувати між собою поведінку, враження, розподіляти цілі й бити, наприклад, по декілька штук в одну точку… Фактично, вони (Росія – ред.) зосередились на декількох типах і їх масштабують. Це один із типів", – сказав експерт.
За його словами, це "реально потужна зброя".
"Інший тип – це аналог "шахедів" дальнього типу. Росіяни його назвали "Італмас". Поки що його на передовій не видно. Але він уже рік як тестується в російських військах і може летіти до 200 кілометрів. Незрозуміла поки що вага бойової частини. Я думаю, що вона має бути десь під 30 кілограмів, плюс-мінус", – сказав фахівець.
Він додав, що у росіян також є дрон "Скальпель".
"Це покращена версія "Ланцета". Він може летіти 40 кілометрів і має бойову частину, здається, близько 5 кілограмів", – зазнчив Боровик.
Водночас він переконаний, що росіяни не зупиняться і розроблятимуть і інші типи дронів, а компоненти для них закуповуватимуть, приміром, на AliExpress.
"…Вони теж дивляться, як і ми, на дешевизну.., не зупиняються тільки на масових виробництвах державними чи напівдержавними компаніями. Вони все одно розширюють базу, беруть наш досвід собі й закуповують ті ж дрони, наприклад на AliExpress… Вони це теж використовують паралельно із запуском новітнього озброєння на своїх підприємствах. Все відбувається майже дзеркально і нічого цьому дивуватись. Тут уже йде війна на виживання", – констатував експерт.
Він наголосив, що Україні для захисту від ворожих дронів потрібно забезпечити тотальне покриття об'єктів критичної інфраструктури засобами радіоелектронної боротьби, а також радіоелектронної розвідки, "щоб розуміти, звідки йде управління".
"Тому потрібно покривати об'єкти критичної інфраструктури такими засобами, які як мінімум на 2 кілометри можуть уражати засоби доставки бойових частин противника… До речі, гармати і кулемети, які стоять на мобільних пересувних комплексах, вони досить ефективні. Але і потреба в них дуже велика. Тому що ніхто не готувався у виробництві таких засобів у світі, ніхто не готувався до такої тотальної війни, як зараз", – наголосив Боровик.
Як повідомлялося, Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті заявив, що російські війська почали здійснювати атаки на українську інфраструктуру новими безпілотниками "Італмас" (Italmas). Порівняно з іранськими дронами "Шахед-131/136" вони дешевші та легші.
Такі безпілотники "Італмас" легші за "Шахедів".Окрім того, їх складніше виявити та збити.
Також безпілотники "Італмас" дешевші за "Шахеди". А це означає, що їх можна більше виробляти та використовувати, але при цьому вони мають легше "корисне навантаження" (вибухівку на борту).
Ймовірно, російські війська використовуватимуть безпілотники "Італмас" у тандемі з "Шахедами".
Також Рубрика повідомляла, що попри санкції, росія за допомогою фірм-посередників отримує з Європи та США компоненти, які, зокрема, застосовує у виробництві ракет типу "Кинджал". Для цього використовують компанії, які досі не підпали під санкції Заходу.
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.